Karate je tvrdý sport i životní styl | E15.cz

Karate je tvrdý sport i životní styl

Vedle klasických sportů se mohou děti přihlásit i na fyzicky náročná bojová umění.

Beroun | Začátkem školního roku se opět otevírají pro aktivní sporotvce nové možnosti. Vedle klasických sportů, jakými jsou atletika, míčové hry nebo cyklistika mohou zájemci zkusit i bojové umění s dlouholetou tradicí.
Klub Ippon Karate Shotokan Beroun funguje již devatenáctým rokem a trénuje všechny zájemce od ranného věku. Dveře dokořán zde mají jak muži, tak ženy toužící ovládat tvrdý sport. Za dobu své existence si svěřenci několika trenérů vydobyli své postavení na národní i mezinárodní úrovni. „Nabízíme cvičení několika technik v mnoha kategoriích. Naším programem Karate ti pomůže říci Ne drogám, se snažíme sportovcům ukázat tu správnou cestu. Samozřejmě se věnujeme i soutěžnímu karate, ale to je taková třešnička na dortu,“ uvedl zakladatel klubu a profesionální trenér karate František Kopunec.
Přílišná skromnost otce klubu však není na místě. První medaili získal klub už v roce devadesát čtyři. Od té doby nasbírali karatisté nespočet ocenění, kde k nejvýraznějším patří šesnáct titulů mistra republiky.„Karate je pro mě celoživotní záležitost. Začínal jsem jako kluk a už mě to nepustilo,“ popsal svůj vztah ke karate profesionální trenér Kopunec. V polovině roku 2009 má Klub Ippon Karate Shotokan Beroun na kontě už rovných padesát medailí a jeho akladatel věří v další přírůstky. „Nyní nastává ten rozhodující okamžik, kdy potřebujeme nové tváře, aby lidé o karate projevili zájem a za pár let mohli jednotlivý závodníci přispět cennými kovy,“ vysvětlil nábor trenér František Kopunec. Kdo by však karate považoval za pouhé vybytí fyzických sil, ten by se zmýlil. „Karate je životní styl. Do ničeho vás nenutí. Chtěl bych aby si mladí karatisté odnášeli zážitky a prožitky jaké karate dává do života. Karate vám pomáhá najít rovnováhu mezi tělem a duší,“ na závěr dodává trenér Kopunec.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!