Karimpol Group koupil projekt Rohan Business Centre | E15.cz

Karimpol Group koupil projekt Rohan Business Centre

Kancelářský projekt Rohan Business Centre má nového developera, který zahajuje výstavbu objektu spekulativně. Skupina Karimpol Group koupila projekt Rohan Business Centre od společnosti ČSAD Holding za asistence Jones Lang LaSalle.

Jones Lang LaSalle dokončila investiční transakci mezi kupující společností Karimpol Group a firmou ČSAD Holding, která projekt Rohan Business Centre prodala. Jones Lang LaSalle byla novým developerem projektu pověřena exkluzivním pronájmem budovy. „Rohan Business Centre bude první spekulativní výstavbou zahájenou v roce 2010, což je pozitivní signál pro trh a potvrzuje důvěru investora v pražský kancelářský trh,“ komentoval situaci Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch v Jones Lang LaSalle.

Martin Prokeš ze skupiny Karimpol Group doplnil: „Byli jsme na pražském trhu vždy aktivní a i nadále vnímáme tento trh jako dobrou a stabilní příležitost. Rohan Business Centre je pro nás ideální příležitostí, jak zůstat na stagnujícím trhu - z pohledu nové nabídky - aktivní.“ Skupina Karimpol působí na českém trhu od začátku 90. let minulého století. Dokončila zde celkem 15 projektů, mezi které patří například Anděl Park A i B, objekty Rubín a Solitaire či kancelářská budova na Kačerově.

Karimpol podle vyjádření Martina Prokeše nyní jedná s bankami o financování stavby. Firma však bude možná stavbu financovat sama, dodal. Vzhledem k pečlivě připravené dokumentaci projektu z architektonického ateliéru brněnského architekta Petra Hrůši a k již dohodnutému stavebnímu povolení není třeba projekční plány měnit. Společnost Karimpol Group vybrala za zhotovitele stavby společnost SWIETELSKY. Spekulativní výstavba tohoto kancelářského projektu o rozloze celkem 8500 metrů čtverečních právě začíná, hotovo bude nejpozději v březnu 2012.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!