Karlínské Corso s novým majitelem | E15.cz

Karlínské Corso s novým majitelem

Společnost Real Estate Karlín Group (REKG) prodala administrativní budovu Corso IIA a B. Novým majitelem je irský investor DUKE House Asset Managers. V době uzavření obchodu byl v objektech předjednán pronájem zhruba 5000 m2 kancelářských prostor.

Společnost Real Estate Karlín Group (REKG) prodala administrativní budovu Corso IIA a B. Novým majitelem je irský investor DUKE House Asset Managers. V době uzavření obchodu byl v objektech předjednán pronájem zhruba 5000 m2 kancelářských prostor.

Prodej budov Corso IIA a B je významnou institucionální investicí, která potvrzuje stále vzrůstající zájem o investiční příležitosti na pražském trhu s kancelářskými prostory, zvláště pak v Praze 8. Není bez zajímavosti, že první významná investiční transakce v Praze proběhla v roce 1998 právě v Karlíně. Jednalo se o prodej budovy Mediatelu v ulici Thámova investičnímu fondu HVB Bank.

#####Duke House

Duke House Asset Managers je irské realitní a investiční konsorcium investorů, které se specializuje na akvizice, development a redevelopment komerčních objektů v Irsku, Velké Británii a na pobaltských trzích. „Vstoupit na český trh právě partnerstvím s REKG bylo mimořádně příjemné a inspirativní. Věříme, že Karlín bude pro Prahu milníkem a bude lákat ty nejlepší zahraniční nájemce,“ tvrdí partner Duke House Robert Neill.

Koupě budov Corso IIA a B je v ČR první realizovanou transakcí Duke House Asset Managers. Prodejní operaci zajišťovala v roli agenta společnost Colliers International, jež zastupovala prodejce - REKG.

Karlín je v současnosti jednou z úspěšně se rozvíjejících pražských čtvrtí, a to jak z pohledu administrativních, tak i rezidenčních projektů vyšší kvality. „V devadesátých letech minulého století tu skončila průmyslová výroba a řada budov ztratila svůj původní účel. Tím se otevřely dveře pro nové urbanistické, architektonické a finanční investice, zejména do budov a pozemků, které se postupným rozvojem Prahy dostaly do velice atraktivní polohy ve vztahu ke středu města,“ konstatuje obchodní ředitel REKG Milorad Miškovič Miško.

#####Corso II

Corso IIA a B je součástí administrativního komplexu Corso IIA, B, C, který společně tvoří asi 45 000 m2 čisté plochy. Všechny budovy komplexu Corso II splňují nejvyšší nároky na kvalitu, ekologii a efektivitu využívání. Corso II, stejně jako jeho úspěšný předchůdce Corso Karlín, je výsledkem spolupráce s renomovaným studiem TALLER DE ARQUITECTURA architekta Ricarda Bofilla.

Výstavba budovy Corso IIA byla zahájena v lednu 2007 a její dokončení je plánováno na září 2008. Samotné Corso IIA přinese celkem 12 000 m2 kancelářských ploch a 140 podzemních parkovacích míst. Výstavba druhé fáze Corso IIB bude zahájena v polovině roku 2008 a budoucím klientům nabídne dalších 18 000 m2 + 302 parkovacích míst. K výstavbě poslední budovy ze sourozenecké trojice, Corso IIC, by mělo dojít v horizontu 5 let. Po dokončení celého projektu bude otevřena pěší zóna mezi ulicemi Křižíkova a Pernerova. Generálním dodavatelem projektu Corso IIA je Metrostav, a. s., divize 9. Financování projektu zajišťuje Česká spořitelna.

#####INVESTOR

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!