Karlovarský rybář se stal mistrem ligy | E15.cz

Karlovarský rybář se stal mistrem ligy

Obchodní zástupce firmy obchodující s kávou Ladislav Chalupa nemá příliš volného času.

Přesto si ho našel dost na to, aby se stal letošním Mistrem ligy ČR v lovu ryb udicí, technikou feeder (LRU-feeder). V posledním kole na Labi v Mělníku sice sympaťák z Karlových Varů obsadil v jednotlivcích až 5. místo, v součtu umístění všech kol to však znamenalo celkové prvenství. Ve sportovním rybolovu dosud nedosáhl víc. K titulu mu pomohlo sedmdesát kilogramů býložravých ryb, které ulovil v osmi soutěžních kolech.
„Byl to hezký pocit. Člověk si pak vzpomene na všechno, co ho v té sezóně provázelo. Třeba jak si manželka kvůli mým závodům musela měnit směny, abychom měli zajištěné hlídání dětí,“ usmívá se čerstvý vítěz celostátní ligy a zároveň se omlouvá, že neprojevuje z vítězství větší nadšení. „Neumím se moc radovat. Asi mi to všechno dojde, až doma aspoň třikrát o ten pohár zakopnu.“ Trofej měří zhruba sedmdesát centimetrů a Chalupových doma zatím nemá pevné místo.
Ladislav Chalupa je členem týmu K & K Servis Feeder Team Royal Bait, ve kterém spolu s ním jsou ještě František Pelíšek a René Vinař. Ti v soutěži týmů obsadili sedmé místo z dvaceti.
„Do posledního kola se nevědělo, jak všechno dopadne. Závody byly těsné, takže to byl boj do poslední vteřiny. V posledním kole se tahali hlavně cejni,“ ohlíží se vítěz za rozhodujícím závodem v Mělníku. Recept na úspěšné krmení, které přitáhlo ryby do jeho soutěžního sektoru, však prozradit nechce. Napověděl by soupeřům, kteří si na něj budou v příští sezóně brousit zuby.
„Mohu ale říct, že jsme sázeli na velké ryby. Když začaly brát, navázal jsem co největší možný háček, aby ryby po záseku seděly a nepadaly. A sázeli jsme na živou nástrahu. Někde to bylo o červech, jinde o kuklách, někde zase o žížalkách,“ prozrazuje Chalupa.
Čerstvému mistrovi ligy na trénink příliš času nezbývá. Pokud mezi prací a závody přece jen nějaký vyšetří, chodí trénovat na Ohři. Jeho osobní rekordy v jednotlivých kategoriích jsou impozantní. Může se pochlubit například cejnem dlouhým osmašedesát centimetrů nebo parmou, která měřila rovných osmdesát centimetrů. Jako kluk ulovil úhoře dlouhého 103 centimetry.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!