Karlovy Vary ustály tlak Vítkovic a potřetí za sebou zvítězily | E15.cz

Karlovy Vary ustály tlak Vítkovic a potřetí za sebou zvítězily

Vítězná šňůra hokejistů Karlových Varů pokračuje.

Obhájce mistrovského titulu uspěl ve 38. extraligovém kole na ledě Vítkovic 2:1 a urval třetí výhru za sebou, o níž se svým gólem v 34. minutě postaral zadák Jakub Čutta. Všechny tři branky padly v přesilových hrách, domácí tak po debaklu 3:10 v Pardubicích znovu vyšli naprázdno.
Z hostů v úvodu vyzařovala větší vitalita. Svižný projev proložili také přesnější kombinací v útočném pásmu a jedna z pohledných akcí jim v desáté minutě vynesla i vedení, když Pech umístěnou střelou švihem ztrestal Burgerovo vyloučení.
Vypadalo to, jako kdyby Vítkovice ještě neodplavily depresi z desetigólového nedělního výprasku v Pardubicích. Puky jim odskakovaly, ofenzíva narážela na kompaktní obrannou vozbu Západočechů. Na střely sice domácí se soupeřem v první části remizovali, ale žádná z 11 ran nenahnala Mensatorovi hrůzu.
Po pauze se Vítkovičtí sebrali. Výrazně aktivnějším přístupem a agresivitou pozvedli prapor, ale vytrvalý desetiminutový tlak marnili bídnou koncovkou. Na Mensatora si nepřišel osamocený Szturc, Klimek svou ránu z levého kruhu nenapasoval mezi tyče a do opuštěné branky puk nestihl zasunout ani Burger. Mensator kapituloval až po 32 minutách: dvě sekundy před návratem vyloučeného Pletky ho tvrdou ranou v přesilovce prostřelil Sičák.
Rozlet Ostravanů však zarazila rychlá reakce soupeře. Po 102 sekundách jim znovu v početní výhodě vrátil náskok Čutta, jehož nahození od modré čáry Štěpánek přes clonu protihráče Hluchého těsně před brankou ztratil z dohledu.
Domácí dohráli druhou část v útlumu, ale v závěru ještě soupeři připravili řadu krušných momentů. Jejich tlak nabíral na síle. Burger v přesilovce orazítkoval tyčku, při stoprocentní možnosti Klimka se v 54. minutě vyznamenal Mensator a domácí puk nedostali za čáru ani při velkém závaru, kdy puk poskakoval v brankovišti.
To nejhorší pro hosty mělo teprve přijít. Při závěrečném tlaku Vítkovic v oslabení špatně vystřídali, i 28 sekund ve třech proti pěti však přečkali a i druhý zápas sezony v Ostravě nakonec těsně vyhráli.

Hlasy trenérů po utkání:

Alois Hadamczik (Vítkovice): „Jsem zklamaný ze dvou věcí. Jednou je výsledek, druhou produktivita našich útočníků. Za poslední tři zápasy dali jeden gól a to je málo. Největší slabina je prosadit se v osobních soubojích, dát jednoduché góly. Útočníci se musí vrátit k jednoduchosti. Ale jinak je mi kluků líto, protože chybí i troška štěstí. Jednou je to tyčka, podruhé puk na brankové čáře. Hráčům nemůžu upřít nasazení a vůli.“

Pavel Hynek (Karlovy Vary): „Vydřeli jsme tři body, za které jsme moc rádi. Vítkovice mají výborné a silné mužstvo, velké silné beky a zápasy s nimi jsou hodně úporné. Byl to dneska spíše boj než hokej, ale pro nás se šťastným koncem.“

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!