Karty Škodě Auto věští jeden z nejhorších roků v její historii | E15.cz

Karty Škodě Auto věští jeden z nejhorších roků v její historii

Hana Hejduková

Třikrát týdně přijíždí Ladislav Horváth z Vrchlabí do Mladé Boleslavi, kde v centru Jáva a Sirrah Natura věští z karet.

Zákazníky má po celém Česku i v Německu. „V příštím roce bude v Boleslavi hodně změn, zásadní ale nepřijdou. Něco se ale podle karet posune,“ říká kartář.

Bude to souviset s volbami?
V těch půjde o velký boj. K podstatné změně ale nedojde, vymění se pár lidí, někteří se vrátí. Před volbami se něco stane, aby lidé získali důvěru k politice. Bude to souviset s bydlením. Budou sem také hodně mířit cizinci.

Začnou se vracet do automobilky?
Zřejmě ano. Lidé zase dostanou pracovní nabídky.

Rok 2010 by tedy mohl být lepší než 2009?
Bude úspěšnější a lidé optimističtější. Doporučoval bych investovat do realit, jejichž ceny se začnou zvedat, či prodat cizí měnu.

Co říkají karty dál?
V roce 2010 zemře významná osoba. Je už dost nemocná, pro Boleslav to ale může být rána, pro město leccos udělala. Karty také ukázaly, že se v létě bude dít něco u policie. Něco vyjde najevo a začnou padat hlavy. Přichází také mladý člověk, který se bude snažit probojovat do vedení města, jeho šance jsou mizivé, zatím třeba studuje, ale jednou bude velkým plusem pro město. Přijde také nový nápad na silniční okruh a velké změny v mizerném školství. Peníze půjdou i do kultury a sportu. Na špatné chybě úředníka se ale může zastavit naplánovaný stavební projekt. Jedná se o sportovní areál, možná krytý bazén.

Zastřešení bazénu?
Ztroskotá na nějakých chybách. Je v nedostupné či méně obydlené oblasti a bude se rozhodovat, zda se vyplatí.

Město řeší, jak naložit s vykopávkami na místě parkovacího domu. Jak to dopadne?
V parkovacím domě už je hodně peněz, přinese zisk. Možná udělají kompromis, že v přízemí budou vykopávky a pod tím parkoviště, to tam ale spolehlivě bude.

Jak si povede Škoda Auto?
Příští rok bude pro Škodovku jeden z nejhorších. Zisky se trochu zvednou, ovšem budou se snižovat ceny produktů. Měli by podle karet vyhodit ředitele či ekonoma. Část firmy budou chtít přestěhovat, vzápětí toho ale budou litovat a budou hledat viníka. Přichází také zcela nová síla. Někdo, kdo zná zdejší poměry a firmu může dovést opět na výsluní. Rok ale bude těžký, řešit se musí prodej aut, víc by se proto měli bát lidé ve vedení, v kancelářích, plánovači a ekonomové, těchto pozic je zbytečně hodně a bude velká čistka. Dělníkům spíš sníží úvazky.

Autor: Hana Hejduková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!