„Ke zlatu potřebuji i štěstí“ | E15.cz

„Ke zlatu potřebuji i štěstí“

Petra Plevová

Kajakářka Kateřina Vacíková je olomouckým sportovcem roku 2009.

Olomoucká kajakářka, vicemistryně světa a vítězka Světového poháru Kateřina Vacíková se stala na sklonku minulého roku v anketě Regionálního sdružení ČSTV sportovcem Olomoucka. Kromě toho skončila třetí v anketě Kanoista roku. V ní získala stejný počet bodů jako olympionici Volf se Štěpánkem.

Nemrzí vás, že vaše disciplína není v programu olympijských her? Moc to takhle nevnímám, zkrátka to tak je. Olympijské ambice nemám.

V medailové sbírce vám chybí světové zlato. Co je posledním krůčkem, který vám k vítězství schází? Chybí snad už jen trošku štěstí a pořádně divoká voda.

Od kolika let závodíte? V osmi jsem poprvé seděla na slalomovém kajaku. Jsem trošku nerváček a ta loďka pořád někam zatáčela, takže to bylo i naposled. Znova jsem nasedla do lodi až ve dvanácti, to už na sjezdový kajak. Opravdu závodím od čtrnácti let.

Musel vás někdo nutit k tréninku, třeba rodiče? Rodiče mě nikdy nenutili. Ono první dva roky se moc tréninkem nazvat nedají, protože jestli jsem chodila trénovat dvakrát týdně, tak to bylo hodně. Pak jsem přešla na frekvenci třikrát týdně a sem tam nějaké závody, a hned to bylo zajímavější. Dnes je to bez jakéhokoliv nucení dvakrát denně šest dní v týdnu.

Co bylo nejtěžší se naučit a co vám dělá největší problémy dodnes? Nejtěžší bylo jít trénovat, i když se člověku nechtělo. Dodnes mi na sjezdovém kajaku dělá problém eskymácký obrat na divoké vodě.

Na Univerzitě Palackého jste vystudovala rekreologii. Jak se vám dařilo skloubit studium se sportem? Měla jsem obrovské štěstí na spolužáky a lidi kolem sebe. Nikdy jsem s učením problémy neměla, s  vyučujícími jsem se domluvila, vycházeli mi vstříc.

Máte sportovní vzor? Ani nevím, jestli mám nějaký vzor, ale vždy pro mě byla velikou motivací a tahounem Míša Mrůzková.

Autor: Petra Plevová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!