Kladno chce opravit zimní stadion za 300 milionů korun | E15.cz

Kladno chce opravit zimní stadion za 300 milionů korun

Kladno nechalo přepracovat plány rekonstrukce zimního stadionu, na němž místní klub hraje zápasy hokejové extraligy. Město do rekonstrukce podle odhadů investuje 300 milionů korun. Opravy by měly zajistit lepší vybavení haly, zvýší se i kapacita hlediště pro sedící diváky.

Projekt má být podle města rozdělen na tři etapy, aby se některé práce například na venkovních částech stadionu mohly dělat i během hokejové sezony. Opravy by měly být zahájeny v příštím roce, dokončeny budou nejpozději v roce 2014, řekl primátor Dan Jiránek. Vedení hokejového klubu prý o rekonstrukci haly nemá dostatek informací. Jiránek uvedl, že první etapa rekonstrukce stadionu z konce 50. let bude zahrnovat především předělání nosných sloupů, které ponesou celou konstrukci haly. „Začít by se mohlo na přelomu jara a léta příštího roku. Rekonstrukce snad bude hotova během dvou nebo tří let. Bude záležet na počasí i délce hokejové sezony,“ uvedl Jiránek. Podle primátora se opravy stihnou do roku 2014, kdy musejí stadiony vyhovovat parametrům vedení extraligy. Vedle zvýšení kapacity na pět až šest tisíc sedících diváků by se mělo zlepšit zázemí pro sportovce, rovněž se počítá se zavedením nových rozvodů. Město podle Jiránka předpokládá, že třísetmilionový rozpočet na rekonstrukci bude platit ze své pokladny. „Profesionální sport má problém, že na projekty nedostává dotace,“ dodal. Finální částka podle Jiránka ovšem teprve vzejde z výběrového řízení. Cena rekonstrukce by nakonec mohla být nižší.

Jiránkův předchůdce v primátorském křesle Milan Volf, jenž je současně ředitelem hokejového klubu a opozičním zastupitelem za stranu Volba pro Kladno, s rekonstrukcí stadionu souhlasí. O plánovaných opravách ale zatím prý nemá od města žádné informace. „O projektu zatím nevíme vůbec nic a je potřebné ho zkonzultovat. Kvůli zisku dotací by v hale třeba mohly být školicí místnosti,“ řekl Volf.
Podotkl rovněž, že město novou halu nebo rekonstrukci stávajícího stadionu slibuje už pět let. „Od města jsem toho už slyšel hrozně moc. Vyhodilo se asi 40 milionů za různé projekty, ale výsledek není žádný. Nehledě na to, že extraliga má úplně nové požadavky, které s námi nikdo neřeší a nikdo s námi nekomunikuje,“ uvedl Volf.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!