Kladno má pivovar. Po šedesáti letech | E15.cz

Kladno má pivovar. Po šedesáti letech

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Trochu jiné pivo mohou ochutnat Kladenští v novém minipivovaru U Kozlíků.

Od pátku 13. listopadu má Kladno opět městský pivovar, přesněji minipivovar. Provozovatel restaurace U Kozlíků Petr Macháček v ní nechal postavit dvě pivní varny a najal sládka. Ten připravil čtyři druhy piva a minulý týden je poprvé Kladenští ochutnali.
„Navazujeme na tradice vaření piva v Kladně,“ řekl Macháček.
O přízeň hostů soupeří Starokladenská desítka za osmnáct korun, dvanáctistupňový Ležák starosty Pavla za dvacet a dvě čtrnáctky, a to Havířská černá za dvacet a Ležák mistra taviče za dvaadvacet korun.

S chutí medu i borůvek

„Před Vánocemi začneme prodávat medové a borůvkové pivo. V lednu nabídneme jedenáctky starosty Čermáka a primátora Volfa. To už bychom mohli rozvážet i do jiných výčepů,“ doplnil Macháček.
Emblém pivovaru připomíná znak slavné automobilky. Jen místo černého oře se v něm vzpíná černý kozel. „Jednou ho pošleme do světa,“ dodal Macháček. Kladno mělo ještě před šedesáti lety vlastní velký pivovar. „Tahle piva z nově otevřeného pivovaru mají říz. Uvidíme, jestli si na ně pivaři zvyknou,“ řekl znalec Radoslav Turek z Rozdělova.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.