Kladno slaví dvakrát. V dole i na stadionu | E15.cz

Kladno slaví dvakrát. V dole i na stadionu

Marcela Jurková

Oslavy Dne horníků se scvrkly na vyhrávání dechovky ve skanzenu dolu Mayrau, naopak Dny města v areálu Sletiště lákají na zábavu pro všechny - pouťové atrakce, cukrovou vatu, koncerty známých kapel, večerní ohňostroj, zábavu pro děti i ukázky sportovních oddílů.

Ze dvou slavností si mohou o víkendu vybrat lidé v Kladně. Tradiční Den horníků se před více než deseti lety přesunul do Hornického skanzenu Mayrau v nedalekých Vinařicích, aby ho ve sportovním areálu Sletiště nahradily Dny města. Radní tak odstartovali záměr změnit image hornického a hutnického Kladna v moderní město pro všechny.
Jestliže akce horníků láká spíš bývalé pracovníky dolů a jejich rodiny na dechovku s hornickými písničkami, povídání či výstavy, program města je zaměřený na všechny vrstvy obyvatel. Kromě pouťových atrakcí a stánků si v sobotu mohou lidé poslechnout šest koncertů, na kterých vystoupí Petr Rezek s kapelou Centrum, Red one s Václavem Bártou Noidem, Abraxas, Škwor či Tublatanka a Ivan Mládek s Banjo Bandem, který zažívá comeback nejen v Česku, ale také v Polsku či Maďarsku. „I já ho mám rád,“ říká kladenský primátor Dan Jiránek.
Hudební část sobotního programu v deset hodin večer ukončí jako vždy ohňostroj.
Sobotní program doplní pokus o překonání národního rekordu ve sběru použitých baterií. Pokud chtějí Kladenští rekord obyvatel Ústí nad Labem trumfnout, musí odevzdat během pěti hodin žabáku Batovi přes 1472 kilogramů.
Senioři a děti vyrazí na Sletiště možná až v neděli. Od deseti hodin dopoledne tam bude vyhrávat dechovka, dorazí i Michal Nesvadba z Kouzelné školky, dětské centrum Kulihrášek nabídne písničky, soutěže a další zábavu, svou práci a výsledky představí kladenské oddíly a zájmové kroužky. A na rozdíl od sobotního programu, kdy dospělí zaplatí za vstup padesát a důchodci dvacet korun, je nedělní zadarmo.

Autor: Marcela Jurková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!