Klatovy chtějí do play-off | E15.cz

Klatovy chtějí do play-off

Druholigové hokejisty Klatov čeká ve skupině Západ šestatřicet kol.

Play-off je cílem druholigových hokejistů Klatov v soutěžním ročníku 2009/2010, který startuje v sobotu 12. září. „Chceme předvádět pěkný hokej, který bude bavit lidi a přitáhne do ochozů stadionů co nejvíc diváků. Play-off je ale prioritou,“ uvedl prezident HC Klatovy Václav Šimek.

Ekonomická krize úřaduje na všech frontách a výjimkou není ani klatovský hokejový klub. Nemá peněz na rozdávání, a proto šetří, kde se dá. Nemůže si dovolit nakupovat hráče, a proto se bude hodně spoléhat na vlastní odchovance. „Příležitost jsme dali vesměs mladým hráčům. V kádru je ale i několik zkušenějších hokejistů. Věřím, že mladíci od ostřílenějších kluků něco odkoukají,“ upřesnil prezident s tím, že v Klatovech budou stavět na asi desetičlenném základu, v němž figurují například Michal Straka, Hobl, Kepl, Maxa, Špaček, Pavlis, Fiala, Kuželík, Jiří Straka, mladíček Vondryska. Letní hráčská rošáda se nevyhnula ani klatovskému týmu, který ve skupině Západ čeká maraton šestatřiceti kol.

Odešli Dorňák, Holý, Geltner, do Sokolova zamířili Setikovský a Hauer, Klaus přijal nabídku z Klášterce nad Ohří. Po roce se vrací útočník Čuban, ze Švédska bek Černý, po dvou letech bude dres Klatov znovu oblékat obránce Kubeš. Možná zůstane plzeňský útočník Steiner. „Nad zkušeným obráncem Turečkem visí otazník kvůli zaměstnání. Ovšem sehnat dnes beka je problém. Obránci prostě nejsou,“ upřesnil hlavní kouč SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban, který tvoří trenérský tandem s Petrem Kořínkem. V dresu druholigových Klatov se budou objevovat i mladí hráči z Plzně. „Spolupráce s Plzní funguje a jejím vrcholem by mělo být vybudování farmy plzeňského klubu v Klatovech,“ prozradil Šimek. „Hokej je ale kolektivní hra. Dobrá parta, která táhne za jeden provaz, je základem úspěchu,“ dodal Čuban.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!