Kmochův Kolín: se Zímou a s Buranou | E15.cz

Kmochův Kolín: se Zímou a s Buranou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ikony české dechovky Josef Zíma či Felix Slováček, ale třeba i kapela Sto zvířat. Nejen na to láká Kmochův Kolín.

Je festival dechových hudeb Kmochův Kolín zajímavý i pro místní lidi? Názor části Kolíňáků reprezentuje Veronika Kargerová: „My, coby správní Kolíňáci, jsme každý rok místo na „Kmocháč“ jezdili s rodiči na chatu,“ říká žena.

Pořadatelé sedmačtyřicátého ročníku festivalu, který začne v pátek a vyvrcholí v neděli, se i kvůli tomu snaží ve městě udržet nejen fanoušky dechovky. Připravují doprovodné koncerty, kromě jiných například skupiny Sto zvířat.

Svému původnímu záměru se však přehlídka dechovky a mažoretek nezpronevěří. Koncerty kolínských kapel s hosty Felixem Slováčkem či Josefem Zímou doplní další dechové hudby z Česka, Maďarska, Německa, Slovenska i z Itálie.

„Největším lákadlem bude monstrkoncert s Monikou Absolonovou. Zazní zejména muzikálové melodie,“ tvrdí ředitel festivalu Oldřich Novotný.

Populární součástí Kmochova Kolína jsou vystoupení mažoretek. Největší ohlas sklízí průvod městem, během kterého si diváci mohou v sobotu od dvou hodin odpoledne prohlédnout domácí i přespolní mažoretky při pochodu od plaveckého stadionu na Karlovo náměstí. To bude tradičním centrem festivalu.

Pořadatelé však rozprostřeli přehlídku i na další místa ve městě: na nádvoří zámku, do divadla, synagogy, městského společenského domu a do amfiteátru na Kmochově ostrově.

Především pro školáky, jež dechovka až tolik neláká, připravili pořadatelé doprovodný program. Po celou sobotu má děti na nádvoří zámku přitáhnout dětská scéna s divadelními představeními a tanečními ukázkami.

„Puberťáky“ nejspíš víc naláká páteční program v městském společenském domě, kde zahraje kapela Sto zvířat, balkánská dechovka Burana nebo týnecká skupina Něco.

Celý festival budou online na webové stránky přenášet členové rozhlasového kroužku domu dětí a mládeže.

„Na internetu se objeví reportáže a fotografie. Z Karlova náměstí chystáme i přímý přenos,“ říká vedoucí rozhlasového kroužku Jan Figar.

Vstupné na celý festival (kromě pátečního koncertu v městském společenském domě) stojí sto korun.

PROGRAM KMOCHOVA KOLÍNA

PÁTEK

Karlovo náměstí:

16.30 ZUŠ Kolín; 17.00 MhFK; 17.45 Stanislav Procházka; 18.00 VDO Kolín; 19.00 Harmonie 1872; 20.00 Kolínská filharmonie; 21.00 Kokosy; 21.45 CrossDance; 22.00 Noc na Karlštejně

Městský společenský dům: 21.00 Sto zvířat, 22.00 B.U.R.A.N.A.

SOBOTA

Karlovo náměstí:

14.00 PRŮVOD MĚSTEM; 15.30 Slavnostní zahájení 47. Kmochova Kolína; 16.00 DO Hradec Králové; 17.00 Újfehértói Fúvószeneka; 18.00 Godbeno društvo Nabrežina; 19.00 Bergmannsblasorchester Kurbad Schlema e.V. (Německo); 20.00 TANČÍRNA POD HVĚZDAMI – host Josef Zíma; 24.00 Ohňostroj

Synagoga: 18.00 Privatissima Kolín; 18.20 Junior Kvarteto; 18.40 Pěvecký sbor Gymnázia Kolín; 19.00 Archi; 19.20 Vox nymburgensis; 19.40 Dechové kvinteto ZUŠ Kolín; 20.00 Létající Rabín; 21.30 Mrsťa prsťa Kouřim

NEDĚLE

Kmochův ostrov:

10.00 MAŽORETKOVÁ SHOW Karlovo náměstí 14.00 MONSTRKONCERT – host Monika Absolonová; 16.00 Slavnostní zakončení

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video