Koho milují studenti? I mobil | E15.cz

Koho milují studenti? I mobil

Studenti dostali valentýnku od vlastní postele, svého mobilu i akvarijní rybky.

Napsat dopis. Takový, jaký si vždy přáli dostat. A hlavně od svého vysněného pisatele. Takový úkol dostali od redaktora Sedmičky studenti Střední umělecko-průmyslové školy Zámeček, která je jedinou svého druhu v Plzni. Jejich učitelka češtiny Eva Bednářová předtím dlouho učila na gymnáziu. Podle ní se gymnaziální studenti s těmi z uměleckých škol nedají srovnávat. „Děti ze Zámečku jsou hrozně hodné, velice citlivé, s velkou představivostí a fantazií. Umí se velice dobře vžít do různých rolí a výborně vnímají umělecké texty,“ vysvětluje důvod, proč volba Sedmičky zamířila v tomto případě na Zámeček.

Navíc se tato střední škola stala na začátku roku vítězem celorepublikové soutěže Kalibrum, ve které si samotní studenti ze třech tisíc středních škol po celé republice volili nejzamilovanější střední školu. Zámeček byl ze všech středních odborných škol v republice nejúspěšnější. Ze spokojenosti, kterou si ve škole studenti užívají, se odvíjela i literární pohoda, při které valentýnky tvořili. „Valentýn ale není den, který by se tady moc slavil,“ uvádí učitelka. Možná i proto měla „zámečnická“ vyznání lásky do těch tradičních hodně daleko. Své dopisy „dostali“ studenti od velmi originálních odesílatelů. Třeba od vlastní postele, lampičky, mobilního telefonu, od jízdního řádu ze zastávky Kalikovský mlýn. „Vždy, když se mne dotkneš, rozsvítíš mne tvou radostí.

Mám ráda naše společné večery, kdy nemůžeš usnout a já jsem tu pro tebe utěšitel,“ píše lampička Radce Martínkové. „Bolí mne, když jdeš spát a zapomeneš na mě,“ uzavírá. Jan Konáš si přeje, aby mu dopis napsal slovenský fotograf Robert Vano, který je známý svojí homosexuální orientací. „Vše, po čem toužím, je vidět vás v mé nové kolekci fotografií. Modlím se, abyste mi v mém přání vyhověl,“ napsal sám sobě student oboru fotografie. K dopisu připojil i vlastnoručně ztvárněnou malůvku pohlavního styku mezi muži. Jeden dopis byl například ohořelý tak, že ho nešlo přečíst. I další psaní se dalo přeluštit jen s vypětím všech sil. Písmena byla totiž na papíře úplně rozpitá. „Bylo to kvůli tomu, že jsem při psaní plakala,“ vysvětlila autorka dopisu, studentka třetího ročníku oboru malířství Eva Skotnicová. Silně poznamenaná vodním živlem byla i další valentýnka. Ale z úplně jiného důvodu. Svou lásku v něm vyznávala akvarijní rybka Alžběta.

Kéž by ses vešla ke mně do akvária. Plavaly bychom vedle sebe, dotýkaly se ploutvemi celé dny. Otíraly se o sebe v přítmí rostlin,“ píše se ve valentýnce vytažené z akvária. Další autor šel při psaní milostného psaní velice rychle na věc. „Mám tě rád a právě na tebe myslím. Nechceš se mnou chodit?“ napsal do dopisu. Pod textem vytvořil tři rubriky – Ano – Ne – Možná – a vyzval čtenáře dopisu k zaškrtnutí správné odpovědi.

Pod to nakreslil dvě postavy, jednu mužskou, druhou ženskou, jak společně vedou kočárek. Další si sám sobě adresoval dopis, který podepsal slovem Mortalis, což znamená v latině smrt. „Neboj se, nestrachuj. U mne navždy máš své místo. Tvé jméno mám v srdci, leč nemohu ho teď vyřknout. Přesto stejně ulehneme v nehřejivém lůžku… Těším se…,“ láskyplně se rozněžnil student Milan Směšný.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!