„Koleno drží. Chci ukázat, co ve mně je” | E15.cz

„Koleno drží. Chci ukázat, co ve mně je”

Mutěnice získaly záložníka Radima Diviše z Kraviné. Odchovanec Břeclavi bude na jihu Moravy půl roku hostovat.

Některé ženy usedají na tribunu jen kvůli němu. A to i za počasí, které příjemnému sledování fotbalového zápasu zrovna nepřeje. Technické finesy a parádičky za tím ale nehledejte. Záložník Radim Diviš přitahuje opačné pohlaví svou vizáží. „V Mutěnicích jsem ale proto, abych hrál fotbal a dostal se zase do formy,“ ujišťuje dvacetiletý středopolař, který téměř celý loňský rok promarodil.

Jistě máte velkou chuť do hry. Vaše koleno je už v pořádku? Cítím se dobře, operace dopadla bez problémů. Věřím, že se pořádně rozehraju a všechno bude klapat tak, jak má. Doufám, že s kolenem už nebude žádný problém. Proč jste si vybral právě Mutěnice? Jde jen o to, abyste se rozehrál? Můj manažer Kvasnica mi dal na výběr z několika klubů. Nakonec jsem si vybral Mutěnice, kde jsou pro mě nejlepší podmínky. Ale ještě se musí dotáhnout do konce nějaké administrativní drobnosti, aby bylo mé hostování potvrzené. S mužstvem už trénuji, mám z toho dobré pocity. Snad se bude dařit i při zápasech.

Váš bývalý klub MSK Břeclav o vás zájem nejevil? Něco tam bylo, ale dal jsem přednost Mutěnicím. Domů i do Valtic, kde studuji na střední vinařské škole, to mám kousek. Zájem měly ještě nějaké rezervy prvoligových klubů.

Předpokládám, že s bratrem Jaroslavem, který hraje v Liberci, jste všechno probíral. Jo, povídali jsme si o tom, voláme si a řešíme nejrůznější věci.

Poslední týdny pro vás byly kvůli zranění složité. Očekáváte, že se právě v Mutěnicích chytíte? Doufám, že ano. Budu dělat všechno pro to, abych se dostal do své bývalé formy. Taky si myslím, že můžu pomoci Mutěnicím k lepším příčkám. Je to dobrý mančaft, pamatuji si, že se proti nim hrálo vždycky složitě.

Znáte v kádru někoho? U Vinařů se tým téměř každý půlrok dost proměňuje. Některé hráče jsem znal, ale bohužel nedávno odešli. S některými, co jsou v mužstvu na zkoušce, jsem ale něco v minulých letech odehrál. Nevidím v tom žádný problém. Přišel jsem hrát fotbal a ukázat, co ve mně je.

Loni v Karviné jste takovou příležitost neměl. Co jste prožíval? Ta důvěra vzhledem k mým zdravotním problémům nebyla stoprocentní. Věděl jsem, že v mužstvu asi nezůstanu. Ale úplně jsem to nevnímal, protože nic konkrétního mi lidé z vedení neřekli. Když můj odchod z Karviné začal být aktuální, prostě jsem se s tím vypořádal.

Máte přislíbeno, že můžete v létě bojovat o základní sestavu v Karviné? Samozřejmě záleží, jak se mi v Mutěnicích povede. Určitě si dokážu představit, že bych zůstal ve třetí lize. Pevně ale věřím, že se vrátím do bývalé formy a šanci ještě dostanu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!