Komfortní bydlení nedaleko plánované stanice metra | E15.cz

Komfortní bydlení nedaleko plánované stanice metra

Čtvrtý pražský obvod patří stejně jako Praha 6 k vyhledávaným rezidenčním lokalitám, a proto je každý nový projekt okamžitě provázen velkým zájmem lidí hledajících kvalitní bydlení v této žádané městské čtvrti.

V případě Libušského dvora bude zájem ještě o to větší, že se komfortní moderní bydlení nachází nedaleko plánované stanice metra budoucí trasy D v Nových Dvorech a zároveň i v blízkosti velkého přírodního parku Modřanská rokle – Cholupice. Novostavba Libušského dvora stojí v sousedství nové zástavby řadových domů a rodinných vil staré části Libuše obklopených dostatkem vzrostlé zeleně, kde se protínají prvky původní parcelace vesnického charakteru s parcelací a výstavbou rodinných domů z období sedmdesátých let 20. století. Situování domu u Meteorologické ulice umožňuje výborné spojení s centrem města. Důležité je připomenout, že Libušský dvůr je po kolaudaci (proběhla v červenci letošního roku) a na své nové majitele čeká již pouhých 29 bytů.

#####Nechybí kompletní občanská vybavenost

V docházkové vzdálenosti od domu se nalézá veškerá občanská vybavenost (jen pár minut chůze dvě základní školy), v místě jsou mateřské školy, obchody, nedaleko mezinárodní škola, lékař, lékárna, veterinární stanice, veřejná sportoviště. Dopravně snadno dostupné jsou i moderní nákupní a zábavní parky, jako například Centrum Chodov nebo Novodvorská Plaza. Největší předností lokality jsou však bezesporu velké zalesněné plochy v okolí, které přímo vybízejí k příjemným vycházkám, projížďkám na kole a v zimě i k výletům na běžkách.

#####Bytový dům tvoří sedm sekcí

Libušský dvůr tvoří objekt, který se skládá z přibližně čtvercové základny tvořící jedno podzemní podlaží, nad níž je s půdorysem ve tvaru písmene U navržena čtyřpodlažní členitá budova s plochou střechou. Střední část objektu je umístěna souběžně s ulicí Meteorologickou a uliční fasádou je orientována k jihu. Boční křídla směřují od obou nároží střední části domu na sever a uvozují tak vnitřní volný prostor dvora otevřený na sever k nově zřízené přístupové Okrové ulici a k nedávno dokončené zástavbě rodinných řadových domů.

Vzniká tak klidová odpočinková zóna s parkovou úpravou navazující na zahradní zeleň v okolí domů a samotného objektu. V prvním podzemním podlaží jsou umístěny suterénní garáže pro 90 osobních automobilů, přístupné dvěma výtahovými rampami (jedna obousměrná, druhá jen pro výjezd vozidel). Součástí tohoto podlaží jsou také sklepní kóje příslušející k jednotlivým bytům a je tu situováno i technické zázemí domu. Bytový dům je rozdělen do sedmi sekcí se samostatnými komunikačními jádry se schodišti a výtahy, které jsou osvětlovány denním světlem ze střechových světlíků. V přízemí domu u Meteorologické ulice se nacházejí tři komerční prostory.

#####K dispozici je už jen 29 bytů

V bytovém domě bylo navrženo celkem 65 bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk o ploše 47,25 až 156,57 metrů čtverečních. V naprosté většině převládají bytové jednotky 2+kk a 3+kk. Menší byty, zejména garsoniéry 1+kk (47,25 až 63,32 metrů čtverečních), kterých je jen sedm, a byty 2+kk, jsou umístěny zpravidla ve středových partiích domů. V koncových partiích a na nárožích budovy jsou navrženy hlavně byty 3+kk. Ojedinělé jsou svými šikmými dispozicemi především byty 3+kk v půdorysně mnohoúhelníkovém ukončení obou křídel. Výtečné osvětlení bytů zajišťují vysoká francouzská okna. Většina bytů má k dispozici balkon o ploše 3,31 až 54,44 metrů čtverečních. Do standardního vybavení bytů patří plovoucí podlahy v obytných místnostech a keramická dlažba na chodbách, v koupelně a na WC, keramické obklady v koupelně i na WC, plastová eurookna se zasklením z izolačního dvojskla, slaboproudé rozvody či centrální topení.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!