Konec deregulace nájmů hrozí problémy | E15.cz

Konec deregulace nájmů hrozí problémy

Již za pár měsíců, konkrétně od 1. ledna 2011, skončí tolik proklínaná deregulace nájemného v drtivé většině českých, moravských a slezských měst a obcí.

[file:7203:small:right]

Znamená to, že následně se bude výše nájemného stanovovat na základě dohody majitele nemovitosti a nájemce. A tady je kámen úrazu - snahou majitele domu bude nastavit co největší nájemné, nájemník naopak bude chtít šetřit. Co na tom, že ve srovnání například se sousedním Německem jsou u nás stále náklady spojené s bydlením v poměru k výši platu poměrně nízké.

Pokud se obě strany nedohodnou, nezbývá než jedné nebo druhé straně nic jiného, než se obrátit na soud. Lze v této chvíli jen těžko předvídat, zda u soudu skončí desítky či stovky podobných sporů, nebo zda se bude jednat jen o výjimky. Nicméně různé pohledy na to, jak bude vypadat trh po skončení deregulace nájemného, přináší naše nová rubrika Kauza.

V té bychom chtěli upozorňovat na problémy a jejich řešení, které trápí naše čtenáře. V této souvislosti bych vás, naše čtenáře, požádal o spolupráci s vytvářením obsahu našeho magazínu. Budeme rádi, když se na nás budete obracet se svými problémy, my se pokusíme vám pomoci.

Přeji vám příjemné chvíle strávené nad stránkami zářijového Realitu.

*Tomáš Johánek, šéfredaktor*

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!