Kraj poprvé využil veřejnou dražbu | E15.cz

Kraj poprvé využil veřejnou dražbu

Poprvé za téměř osm let své existence prodal Jihočeský kraj nemovitosti formou dobrovolné veřejné dražby. Jedná se o přízemní montovanou dřevěnou stavbu v českobudějovické Luční ulici a přilehlé pozemky o celkové výměře 2007 m2.

Za cenu 3,340 milionu korun je koupila česká právnická osoba se sídlem v Praze. Jaké záměry se stavbou a pozemky má, její zástupci neprozradili.

Budova byla původně stavěna jako internát, později zde byly sklady, avšak od záplav v roce 2002 se nevyužívá a její rekonstrukce by byla pro kraj ekonomicky nevýhodná. Hodnota nemovitostí byla znaleckým posudkem oceněna na 1 605 600 korun, stejná byla i vyvolávací cena. O nemovitosti projevilo zájem osm dražitelů. Licitátor během dražby zaznamenal celkem třicet příhozů, ten konečný se zastavil na částce 3,340 milionu korun. „S výsledkem dražby jsme velmi spokojeni a doufáme, že částku nabyvatel majetku skutečně zaplatí. Veřejná dražba jako způsob prodeje majetku byla podle mého názoru dlouhá léta neprávem opomíjena. Je to určitě nejtransparentnější metoda pro převod veřejného majetku, která je upravena zákonem č. 26 z roku 2000,“ řekl po skončení dražby Luboš Průša, ředitel Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Podle licitátora Josefa Marušky byla účast dražitelů nadprůměrná a i vydražená částka je podle něho velmi zajímavá. „Ukázalo se, že šlo o zajímavou nemovitost, své zřejmě sehrála poloha, kde se objekt i pozemky nacházejí. Rovněž se potvrdilo, že forma dobrovolné veřejné dražby je nejen správná, ale i přitažlivá,“ doplnil Josef Maruška.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!