Královna Eliška přijíždí. Hudbo hraj! | E15.cz

Královna Eliška přijíždí. Hudbo hraj!

Centrum starého Hradce Králové ožije Slavnostmi královny Elišky.

Do časů královny Elišky Rejčky se vrací 3. a 4. září Hradec Králové. Její slavnosti zahájí v pátek hudebníci, kejklíři, divadelníci a ohňový průvod s ohňovou show.

„V sobotu v deset hodin dopoledne otevře hradecký purkmistr na Velkém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel – kováře, tesaře, tkalce, šmejdíře, pregéře, pasíře, hrnčíře, dráteníka a dalších. Současně začne na Malém náměstí lidově řemeslný trh, odpoledne dorazí na královskou tribunu před chrámem svatého Ducha královna Eliška Rejčka se svým doprovodem,“ uvedl pořadatel akce Tomáš Mangel z agentury Armentum.

„Na historické kostýmy jsem jako herečka zvyklá, ale nevím, co mě čeká. Zažila jsem pardubické a plzeňské slavnosti, hradecké ještě ne. Těším se,“ sdělila herečka pardubického divadla Kristina Jelínková, která se zhostí role královny Elišky. Další role přijali herci Josef Pejchal či Pavel Doucek.

Chystají se i vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů, ukázky útrpného práva, pouliční divadlo, šermířské ukázky a v Šimkových sadech Na Šancích rytířská klání na koních. Lákat bude i rytířské ležení se stylově vybaveným rytířským stanem, středověkou lazebnou a katovnou. Slavnosti vyvrcholí večerní ceremonií s velkým ohňovým divadlem, na které naváže slavnostní ohňostroj.

Součástí akce je tradiční Eliščina sbírka královéhradecké oblastní charity.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!