Krize přináší šanci pro „béčkové sklady“ | E15.cz

Krize přináší šanci pro „béčkové sklady“

Zpomalení rozvoje průmyslových nemovitostí a pokles realitních investic v tomto sektoru způsobený hospodářskou krizí přináší s restrukturalizací poptávky také zajímavé obchodní příležitosti.

Nabídka nových výrobních či skladových hal vázne, developeři zastavují především spekulativní výstavbu. Přitom například v Brně čekají neuspokojení průmysloví investoři na prostory k zahájení výroby. Logistické nemovitosti kategorie A vykazují téměř pětinovou neobsazenost, i když v Brně je vacancy rate skoro nulový, kdežto na Vysočině 40procentní.

#####Stagnace trhu přináší výhodné cenové nabídky

Úsporná opatření i korekce podnikatelských záměrů a expanzních plánů firem v době krize vytvářejí potenciál nové poptávky po „béčkových“ skladech. Proto také RSIM GROUP spouští investiční program k realizaci dalších akvizic logistických nemovitostí tak, aby během nejbližších dvou let zdvojnásobila skladovou kapacitu.

V době stagnace trhu vlivem poklesu logistického obratu a polovičního propadu průmyslových investic lze očekávat výhodné cenové nabídky prodeje podnikatelských nemovitostí pro výrobu a skladování. A ještě jedním trumfem mnohdy disponují starší průmyslové a skladové nemovitosti kategorie B, včetně portfolia RSIM GROUP. Vybavenost areálů funkční železniční vlečkou představuje do budoucna strategickou konkurenční výhodu z důvodu očekávaného trendu kombinace silniční a železniční nákladní dopravy s ohledem na propustnost dopravních cest, náklady na dopravu i ekologické aspekty dlouhodobě udržitelného rozvoje průmyslu, logistiky i spedice.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!