Krize trvá. Hokejisté nechali body Milevsku i Nymburku

Už poněkolikáté hráči SKLH Žďár promarnili dvougólový náskok. Tříbodový dárek dostalo v neděli Milevsko.

„My chceme Žďár, my chceme Žďár,“ skandovali hokejoví fanoušci v 54. minutě nedělního zápasu s Milevskem. Ne neprávem. Šance Plamenů bodovat byly po pátém inkasovaném gólu nulové. A fanoušci dali svoji nespokojenost hlasitě najevo. I když svěřenci kouče Kuchyni přece jen ještě protrhli střeleckou nemohoucnost a snížili na 3:5, na zvrat už neměli čas. Ani sílu.

Přitom v zápase vedli od 7. minuty po trefách Martina a Romana Sobotkových už dvougólovým náskokem a mohlo se zdát, že se rodí další debakl, s jakým minule z Bouchalek odjížděl první Benešov (10:4).

„Kdo ten zápas neviděl, tak tomu neuvěří. Takové množství tutových šancí, které jsme nedali, to se těžko komentuje,“ kroutil hlavou trenér SKLH Žďár Petr Kuchyňa.

Šance pálili i mazáci Plachý či Bukáček s Kunstmüllerem. Za stavu 2:3 pláchl bekům ve vlastním oslabení Kotlík, položil si i gólmana, ale z úhlu už prázdnou bránu netrefil. „Dostávalo nás to v průběhu utkání níž a níž a pak jsme udělali dvě tři hrubé chyby, které soupeř potrestal nájezdem dva na jednoho. Bravurně ty situace zvládal a dával góly,“ srovnával Kuchyňa.

„Dostaneme gól z přečíslení a za chvíli nám tam jedou soupeři zase. Musíme sevřít obranu a pak se snažit vyrovnat. Jenže my po jednom gólu dostaneme další dva,“ kritizoval Kuchyňův hrající asistent Martin Sobotka.

Dvě třetiny byla branka Milevska začarovaná. Když už na všechno nestačil gólman Pipek, pomohla mu po závaru tyčka. Branku odčarovala až v čase 54:12 Štěpánková bomba do víka. „Hráči makali, bylo na nich vidět odhodlání zvítězit. Pak už se s tím nic nedalo dělat,“ litoval Kuchyňa.

Martin Sobotka, který v neděli skóroval jako první, vidí problémy s koncovkou hlouběji. „Vychází i z tréninku. Pokud nebudeme dávat góly na něm, nebudeme se trefovat ani v zápase. Musíme v přečíslení víc střílet a ne kombinovat až do branky, pak se topíme ve srabu,“ nebral si servítky.

O poraženecké náladě prý nemůže být řeč. I když se hráči SKLH stále nemůžou vyhrabat z předposledního místa. „Nemůžeme mít hlavy dole. Ale v pondělí na tréninku si k tomu musíme něco říct. Nemůžeme to jen tak přejít, něco se stát musí, jinak to bude pokračovat v tomhle duchu,“ volal po změnách Sobotka.

Šanci na reparát měli Žďárští ve středu proti Nymburku, týmu s nejpevnější obranou v soutěži. Jenže ani tentokrát nebodovali naplno. V power-play sice dokázali díky trefe Heřmanského srovnat na 2:2, jenže v prodloužení se z bonusového bodu radovali hosté. Za Středočechy nastoupil i Vratislav Vajner, který ve Žďáře odchytal poslední dvě sezony.

Zároveň to byl poslední letošní zápas na domácím stadionu. Po zápasech Trutnově a Pelhřimově a čtrnáctidenní pauze budou Plameny 5. ledna hostit Chotěboř.