Na obrazovky České televize se vrací úspěšné seriály | E15.cz

Na obrazovky České televize se vrací úspěšné seriály

Dušan Kütner

Tři nové hrané seriály i čtyři desítky nejnovějších dokumentů nabídne na podzim Česká televize.

Po třech letech se na obrazovky veřejnoprávní České televize vrací historický seriál První republika, začínající nyní rokem 1928. Druhé řady se dočkaly i příběhy inspirované nyní skutečnými událostmi Soudce AK, na kterém se podílejí držitelé Českých lvů jako Bohdan Sláma či Robert Sedláček. Třetím původním projektem bude komediálně laděný projekt Trapný padesátky podle scénáře Ireny Obermannové.

„Česká televize v evropském srovnání vyniká svým důsledným zaměřením na původní tvorbu. Ta dokonce v žánru dramatiky a zábavy představuje čtyřicet procent našeho programu,“ uvedl šéf ČT Petr Dvořák.

Provozovatel TV Nova CME zvýšil zisk, hlavně díky růstu v Rumunsko

Mezi novými dokumenty bude například projekt režisérky Olgy Špátové Rodiče napořád, ve kterém sleduje těžké osudy dětí bez rodičů, či Uzamčený svět z prostředí teplické věznice o lidech, kteří se kvůli nedbalosti či nepozornosti dočkali prvního trestu. Chybět nebudou ani další díly portrétů GEN.

Historickým tématům se pak věnuje například seriál Čechoslováci v gulagu mapující osudy třiceti tisíc československých občanů vězněných od dvacátých do padesátých let v Sovětském svazu. Šestnáctidílný cyklus Příběhy 20. století je pak založen na řadě dosud filmově ani historicky nezpracovaných fenoménů, které provázely normalizaci za předchozího komunistického režimu.

Al-Džazíra: Obdivovaná i fackovaná televize dál čelí kritice

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!