Plastic People of the Universe dnes zahrají na počest obětí 11. září | E15.cz

Plastic People of the Universe dnes zahrají na počest obětí 11. září

Plastic people of the universe
Plastic people of the universe
• 

krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Undergroundová kapela Plastic People of the Universe dnes vystoupí v rámci vzpomínkové akce k 10. výročí teroristických útoků na New York a Washington v zahradě pražského Černínského paláce. Včera o tom informovalo ministerstvo zahraničních věcí.

Celou akci dnes zahájí ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a ministr obrany Alexandr Vondra společně s velvyslancem USA v Česku Normanem Eisenem. Vstup do zahrady je zdarma. Organizátoři doporučují návštěvníkům koncertu, aby přišli do zahrady alespoň s půlhodinovým předstihem.

Formace The Plastic People Of The Universe vznikla v roce 1968 a je spojována s revoltou proti komunistickému režimu. Což se neobešlo bez následků. Jednotliví členové byli režimem permanentně perzekuováni.

Sestava se několikrát měnila. Mezi klíčové osobnosti patřili mimo jiné baskytarista a zpěvák Milan Hlavsa, který zemřel v lednu 2001, bubeník Jan Brabec, klarinetista Petr Placák nebo zpěvák a spisovatel Paul Wilson. Skupinu pojí velké přátelství s bývalým prezidentem Václavem Havlem, který jim během normalizace pomáhal s organizací utajených koncertů na Hrádečku.

Ministerstvo zahraničních věcí oznamuje, že v souvislosti s koncertem skupiny Plastic People of the Universe bude zahrada Černínského paláce v neděli výjimečně pro veřejnost uzavřená až do 17 hodin, kdy se pro návštěvníky koncertu otevře. Veřejnosti volně přístupný koncert začíná v 18 hodin. Standardně je zahrada Černínského paláce přístupná od 1. května do 31. října každou neděli a o státních svátcích od 10 do 17 hodin.

Autor: krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video