Kvalita silnic přitahuje logistické operátory | E15.cz

Kvalita silnic přitahuje logistické operátory

Budované moderní vysokorychlostní dálnice vhodné pro rostoucí objem nákladní silniční dopravy ve střední a východní Evropě jsou jedním z důvodů poměrně bouřlivého rozvoje logistiky v tomto regionu.

Vyplývá to ze studie společnosti ProLogis s názvem Logistická infrastruktura ve střední a východní Evropě: Spojnice destinací. Ekonomický růst, zvyšující se prosperita a další rozšiřování EU v rámci regionu střední a východní Evropy v posledních letech značně napomáhají zlepšit zdejší logistickou infrastrukturu.

Některé země prošly rychlejším vývojem než jiné, nicméně nové dopravní koridory rychle vznikají v celém regionu, což umožňuje přepravu stále většího množství zboží nejen v zemích střední a východní Evropy, ale i ve zbytku světa,“ míní Leonard Sahling, první viceprezident ProLogis pro výzkum.

#####Situace se mění k lepšímu

#####Originální data pro studii

Mezinárodní výzkumné oddělení ProLogis monitoruje, analyzuje a vytváří studie všech klíčových trendů a změn v oblasti trhu s nemovitostmi i zásobovacích řetězců.

Studie vychází z originálních informačních podkladů a údajů, které zpracovávají analytici společnosti, velké množství vědců a ostatních odborníků v průmyslovém sektoru. Předchozí studie se zabývaly proměnami globálního zásobovacího řetězce, internetovým maloobchodem, technologií RFID (identifikace na rádiové frekvenci), situací na trhu s logistickými nemovitostmi v Japonsku, tzv. maquiladoras v Mexiku a jinými relevantními tématy. Text studie logistické infrastruktury ve střední a východní Evropě a ostatní studie jsou k dispozici na www. prologisresearch.com/CEEinfrastructure.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!