Lávka u pivovaru za 60 milionů. Zbytečná investice? | E15.cz

Lávka u pivovaru za 60 milionů. Zbytečná investice?

+

Stavbu lávky přes Otavu u strakonického pivovaru si denně prohlížejí stovky lidí.

“Ptáte se, co na ni říkám? Lidé jsou moc pohodlní. Spojení mezi novými a starými Strakonicemi je přece přes tady ten most,“ ukazuje holí na most Jana Palacha sedmasedmdesátiletý Karel Dvořák.

Lávka má podle něj rekreační účely. „Co by tam ale kdo dělal v zimě? Na druhé straně nejsou podniky ani tam nikdo nežije. Uvidíme časem, jestli jí budou lidé využívat natolik, aby se peníze vyplatily,“ poznamenává.

Proč se město rozhodlo
pro lávku, která vyjde na 60 milionů korun? „Protože je v místech historicky daných, kde se kdysi řeka překračovala. A protože jsme na ni získali šestačtyřicetimilionovou dotaci. Zbytek půjde z rozpočtu města,“ zdůvodňuje nynější krajský radní Karel Vlasák, který jako strakonický radní lávku schvaloval. Podle něj by bylo zbytečné řešit, zda přijít o dotační peníze nebo je použít.

Nový přechod řeky není
určený jen k propojení dvou částí města. „Povede tudy téměř tříkilometrová cyklostezka až k mutěnickému jezu,“ dodává.

110 metrů dlouhá lávka pro chodce a cyklisty bude hotová koncem října. Její konstrukce je ocelová a povrch dřevěný. Lávku nepoškodí velká voda ani ledy, protože bude zavěšená nosnými lany na pylonech zabudovaných na břehu.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!