Letošní EXPO REAL zaplní šest veletržních hal | E15.cz

Letošní EXPO REAL zaplní šest veletržních hal

Již za pár dní, přesně 4. října, se otevřou brány mnichovského výstaviště, aby na tři dny přivítaly účastníky letošního ročníku největšího evropského odborného veletrhu podnikatelských nemovitostí EXPO REAL 2010.

Podle obchodního ředitele pořádající společnosti Mnichovské veletrhy Eugena Egetenmeiera se sice oproti loňskému roku situace na realitním trhu v oblasti komerčních nemovitostí mírně zlepšila, přesto je to ale v tomto oboru stále velmi těžké. „O to více nás těší fakt, že EXPO REAL zaznamenává letos stejný počet vystavovatelů a výstavní plochy jako v roce 2009,“ říká. On sám doufá, že rok 2010 bude již rokem stabilním, a to třeba i s mírnou vzestupnou tendencí. Takový závěr byl vyvozen i na základě odpovědí realitních makléřů a odborných novinářů, kteří byli dotázáni, jak odhadují v tomto oboru rok 2010.

Odpovědi nebyly sice jednoznačné, co se dalšího vývoje na trhu týče, ale s velkou pravděpodobností se dá očekávat, že od poloviny roku se začne opět investovat a prodávat. Velmi kladně je i nadále hodnoceno Německo. Odborníci jej považují za nejatraktivnější region, co se týče investicí, následuje Anglie, Francie, Turecko, východní Evropa, USA a Rusko.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!