Liberecký bazén prošel rekonstrukcí za 116 milionů Kč | E15.cz

Liberecký bazén prošel rekonstrukcí za 116 milionů Kč

Po roce stavebních prací byl předán zrenovovaný liberecký bazén. Cenu přístavby a dostavby městského plaveckého bazénu se stavbařům podařilo snížit oproti původnímu rozpočtu. „Přestože se v průběhu výstavby objevily jisté komplikace, například jsme museli částečně rekonstruovat původní konstrukce bazénu, dílo jsme dokončili v termínu, kvalitně a navíc o 700 tisíc korun levněji, než byla vysoutěžená částka 116,4 milionu korun bez DPH,“ řekl výkonný ředitel dodavatelské firmy SYNER Robert Špott.

Po dohodě s provozovatelem je užitková voda z bazénových van filtrována a místo odtoku do kanalizace je využívána v nových sociálních zařízeních. K objektu z 80. let minulého století přibyla nová moderní část, nabízející pětadvacetimetrový bazén s variabilní výškou hladiny či 8,5 metru hluboká výcviková potápěčská věž. V přístavbě se nachází i malý bazén se slanou vodou a vzduchovými masážními lehátky, dětská sauna nebo nerezová skluzavka.

Pro společnost SYNER je liberecká zakázka již osmým bazénem. V minulosti za podobné realizace vyhrála i dvě prestižní ocenění v soutěži Stavba roku, konkrétně za děčínský krytý bazén a kdyňské Centrum vodní zábavy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!