Lidé se hrnou na výprodeje | E15.cz

Lidé se hrnou na výprodeje

V obchodech propukly novoroční výprodeje. Někteří lidé si libují, jiní odcházejí zklamaní.

Chomutovsko / Manželé Jana a Petr Kaiserovi z Chomutova si poprvé k Vánocům nic nenadělili. Ve snaze ušetřit si počkali na novoroční výprodeje. „Nakoupili jsme pod stromeček jenom dětem. Těm bychom to nevysvětlili,“ směje se Jana Kaiserová.

Hned 2. ledna vyrazili do chomutovského Globusu, který slibuje slevy třicet, padesát a sedmdesát procent. Výprodej tam trvá až do 3. února. Překvapilo je, že lidé nekupovali žádné potraviny. „Z obsahu košíků bylo znát, že mají ještě po svátcích doma jídla dost. Spíš přišli sondovat sezonní výprodeje. Stejně jako my,“ míní Kaiserovi. Petr si koupil zimní kabát zlevněný z tří a půl na dva a půl tisíce a o polovinu lacinější kosmetický balíček za sto osmdesát korun. Jeho žena zajásala nad sadou hrnců za šest stovek.

Ne všichni ale odcházeli z Globusu spokojení. „Vyplatilo se mi to jenom u bot. Co se týče oblečení, ceny jsou dobré, ale je malý výběr. A také chybí potřebné velikosti,“ posteskla se Hana Strandová, která se do Chomutova vypravila z Mostu.

Slevy od pětadvaceti po pětasedmdesát procent má na oděvy, domácí, zahrádkářské a sportovní potřeby Tesco v Jirkově. Velký zájem tam měli nakupující o dětské oblečení, pánské a dámské spodní prádlo. „Mají podprsenky zlevněné ze tří stovek na osmdesát korun. Tak jsem si vzala hned tři,“ hlásila paní v modré bundě své známé.

Ve výprodejích se předhánějí i prodejny elektra. OKay vyhlásila třiapadesátiprocentní slevy, Expert elektro dokonce od 4. do 31. ledna až pětašedesát procent. „Slevy jsou větší než loni. Zlevněné jsou vždycky dva tři výrobky jednoho druhu. Nejvíc ale lidé pokukují po televizích,“ řekl vedoucí otvické prodejny Expert elektro Pavel Široký. Jeho zástupce však přiznal, že největší sleva se týká holicích strojků. Výraznou slevu měl jen LCD televizor zlevněný z necelých čtyřiceti tisíc na polovic. „Přišel jsem na výprodeje, ale nevybral jsem si tu. Sháním DVD přehrávač, hodně dobrá akce na něj byla v Globusu,“ pronesl mezi regály Pavel Mrkvička z Jirkova.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!