Louky se změní. Lidé to vítají | E15.cz

Louky se změní. Lidé to vítají

Nová hřiště a spousta zeleně. Tak by v budoucnu mohly vypadat okrajové části města Louky a Staré Město.

Život v Karviné-Loukách a Starém Městě může být v budoucnu o něco příjemnější. Zastupitelé si nechali vytvořit studii, která ukazuje, co by se v těchto částech města mělo změnit. Se stavbou počítají, ale datum, kdy úpravy začnou, známé není. Přibudou tu nová sportoviště a úpravě se nevyhne ani zeleň.
„Studie, tedy návrh, jak by mohly Louky a Staré Město vypadat, má celkově zpříjemnit jejich vzhled. Samozřejmě řeší i dopravu tak, aby kvůli změnám neměli lidé potíže. Zabývá se i zlepšením životního prostředí obou částí města,“ vysvětlila mluvčí města Šárka Swiderová.
Dvě odlehlé části města úpravy potřebují i podle jejich obyvatel. Ti se také mohli k plánovaným změnám vyjádřit.
„V Loukách se bydlí dobře. To, že je od zbytku města dělí pár kilometrů, má samozřejmě své výhody i nevýhody. Podle mě tu třeba chybí nějaké sportoviště. Myslím, že i ostatní by takovou změnu přivítali, takže jsem rád, že ve studii, kterou si představitelé města nechali architekty udělat se místo na sportování objevuje,“ řekl Petr Galia z Karviné.
Lidé z Louk a Starého Města už ví, jak by v budoucnu mohly vypadat jejich čtvrti. Nová podoba je součástí územního plánu Karviné, který ještě není hotový, ale zásadně by se měnit neměl. Lidem se změny líbí a podle jejich slov by měly odlehlé části města zatraktivnit. „Musím říct, že je dobře, když se naši zastupitelé rozhodli ty části zkrášlit. Starým Městem sice jen občas projíždím, ale je to i proto, že momentálně nemám důvod, abych tady zastavovala. Až bude ale po stavebních pracích, určitě se tam i zastavím. Přinejmenším ze zvědavosti,“ řekla Jana Dokoupilová.

Sport i lepší doprava

Zastupitelé se pro své plány inspirovali mimo jiné i u místních. „Lidé v Loukách chtěli upravit oblasti Zátiší a Kempy. Sportoviště, které patřilo k jejich přání, v novém plánu je,“ dodala mluvčí města Šárka Swiderová.
Ve Starém Městě architekti navrhli obnovení Staroměstského potoka, dopravní úpravy kolem restaurace U kapličky a součástí plánu jsou úpravy stromů a jiných rostlin. Studie přinese lidem i nová parkovací místa a chodníky. Ani tady nebude chybět nové hřiště. Mělo by stát u azylového domu.

Lepší život na sídlištích

„S úpravou Louk a Starého Města se počítá do budoucna. Už ale pracujeme na vylepšení sídlišť v Hranicích a Ráji. Na nová parkovací místa i stromy se lidé mohou těšit už letos a příští rok,“ informovala Swiderová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!