Luxusní byty v Nuslích zatím nebudou | E15.cz

Luxusní byty v Nuslích zatím nebudou

Společnost Central Group ustoupila kvůli nevýhodným podmínkám od výstavby bytů v areálu bývalé Nuselské mlékárny. V brownfieldu v Praze 4 chtěl developer původně vybudovat dvě stě luxusních rezidencí.

ZZa pozemek o rozloze přes 7500 metrů čtverečních měl Central Group zaplatit majitelům, firmě Nuselská cz, 177 milionů korun. ,,Po vyhodnocení projektu jsme se rozhodli od smlouvy odstoupit,“ potvrdil předseda představenstva Dušan Kunovský. Pro Central Group měla být Nuselská mlékárna první přestavbou bývalého průmyslového areálu. Koupi komplexu v Nuslích oznámila firma loni na podzim. Celkové investiční náklady tehdy odhadovala na 800 milionů korun. ,,Chceme se zaměřit na rozvoj jiných pozemků a brownfieldů s vyšším počtem bytů. Nuselská mlékárna byl pro nás příliš malý projekt,“ komentoval nynější rozhodnutí Kunovský. O dalších důvodech nechce developer mluvit. Náklady na vyčištění a revitalizaci celého komplexu by zamýšlený projekt zřejmě neúměrně prodražily. ,,Rozhodnutí o nákupu brownfieldu závisí hlavně na lokalitě, akvizičních nákladech, ekologické zátěži a využitelnosti území spojené s budoucími výnosy nemovitosti. Objektů splňujících všechny tyto vlastnosti, které by byly výhodné pro developery, není mnoho,“ upozorňuje Jiří Volf z investičního týmu poradenské firmy King Sturge.

#####Firma s brownfieldy nekončí

Od loňského podzimu se v některých lokalitách také pohnula cena pozemků. ,,Za poslední dva kvartály můžeme v některých případech sledovat mírný pokles. Prodávající museli přehodnotit často nerealistická cenová očekávání, která přetrvávala z dob investičního boomu v roce 2007,“ doplnil Volf. Zkušenost s Nuselskou mlékárnou však Central Group od možné výstavby v bývalých průmyslových areálech neodradila.

,,Brownfieldy se chceme zabývat, vidíme v nich velký potenciál.

Jejich revitalizace nemá tolik nepřátel jako stavba na zelené louce,“ uvedl Kunovský. Jeho firma nyní například jedná o nákupu pozemků v pražských Vysočanech.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!