Lysa cup ovládl Slovák Sventek | e15.cz

Lysa cup ovládl Slovák Sventek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lysa cup se letos trochu podobala NHL, která první zápasy sezony nehraje v zámoří. První etapa běžeckého seriálu se neběžela na Lysou horu, ale na Javorník.

Organizátoři běžeckého Lysa cupu se zhlédli v kanadsko-americké NHL a uspořádali úvodní etapu mimo Lysou horu. Úvodní etapa se běžela z Frenštátu pod Radhoštěm na Velký Javorník. Zbylých patnáct už bylo tradičních. S cílem na nejvyšším vrcholu Beskyd.
„Když může NHL začít v Evropě, proč bychom nemohli Lysa cup zahájit jiným závodem než výběhem na Lysou,“ vysvětluje prezident Lysa cupu Petr Wágner.
Na start úvodního prologu Lysa Cupu, který se běhá od roku 2003, se postavilo 199 běžců. Nejvíce běžců se vydalo na trať třetí etapy 21. listopadu od železničního přejezdu na Ostravici. Vstříc vrcholu se vydali 233 závodníci.
Z celkového prvenství v Lysa Cupu se radoval slovenský výběr Ponek.sk, který se při poslední etapě dostal před Olympáky, a překazil jim obhajobu prvenství. „Byl to ročník druhých míst. Náš tým skončil druhý, já mezi juniory taky druhý a náš nejlepší běžec Vladan Šindelek obsadil druhé místo v kategorii nad čtyřicet let,“ popisuje „Olympák“ Jan Zemaník, který se loni radoval z prvenství mezi juniory i z vítězství mezi družstvy. Mezi jednotlivci letos triumfoval pětačtyřicetiletý Slovák Ladislav Sventek z vítězného celku týmu. A to i přesto, že vynechal první dvě etapy. Při patnácté etapě z Krásné navíc vytvořil nový traťový rekord. „Věřil jsem si, protože jsem měl slušně natrénováno. Celý týden jsem byl v Tatrách, kde jsem si každý den vyběhl na Skalnaté pleso,“ přibližuje závodník, který pracuje v Čadci jako policista.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video