Macurová chce medaili | E15.cz

Macurová chce medaili

Monika Fleischmannová Ostrava

Florbalistka Zuzana Macurová původně chtěla hrát hokej.

Na posledním mistrovství světa florbalistek, kde naše hráčky skončily na čtvrtém místě, byla Zuzana Macurová jedinou hráčkou, která působí v moravském týmu. V Klubu 1. SC WOOW Vítkovice.

Jak jste se k florbalu vůbec dostala? Docela náhodou. Dá se říct, že mě k tomu i rodiče „dokopali“. Chodila jsem na VŠB v Ostravě a chtěla zkusit hrát hokej, protože pocházím z hokejové rodiny. Šli jsme se zeptat na zimák v Porubě a tam zjistili, že ženský hokej je zrušený. Pak jsem v novinách viděla upoutávku na florbalový zápas, tak jsem se tam jela s rodiči podívat a tak to začalo.

Od roku 2002 působíte v národním týmu. Na světovém šampionátu ve Švédsku jste tedy měla patřit k hlavním oporám týmu? Nemyslím si, že jsem měla patřit k hlavním oporám. Patřila jsem k nejzkušenějším. V nejdůležitějších momentech utkání dostávaly přednost jiné hráčky. Chodila jsem ale občas na přesilovky.
Trenér Jaroslav Marks se nechal slyšet, že na čtvrté místo patříme. Co vy na to?
To s ním musím souhlasit, i když v zápase o bronz se mohlo stát cokoliv a opravdu v tom jediném zápase jsme i na bronz měly, ale když to zhodnotím z celkového pohledu, tak jsou Švédky, Švýcarky i Finky ještě dost před námi. Můžeme Švýcarky nebo Finky v jednom zápase za rok porazit, ale pravidelně na ně ještě nemáme.
Neměla jste chuť si zkusit, jak to funguje v jiném klubu? Tu chuť i nabídky jsem měla, ale vždycky jsem nakonec zůstala. Nikdy jsem se k tomu nerozhoupala. Mám tady práci, rodinu a stejně pořád věřím, že ve Vítkovicích na tu medaili máme a konečně už ji získáme!

Jaké jsou vaše plány do budoucna? Chtěla bych hrát co nejdéle. Máme mladý tým, holky se rychle zlepšují a to nutí i mě o to víc na sobě makat. V takovém kolektivu člověk taky hned omládne. Chtěla bych se udržet v reprezentaci a i tam získat medaili.

Autor: Monika Fleischmannová Ostrava
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!