Marylin Monroe by s chutí zatleskala | E15.cz

Marylin Monroe by s chutí zatleskala

Komedie Někdo to rád horké trhala v mosteckém divadle návštěvnické rekordy.

Most / Na jevišti Městského divadla v Mostě herci odehráli více než čtyřicet repríz. Nikdy nepřišlo méně než čtyři sta diváků. „Obrovský úspěch,“ zhodnotil jednoduše a výstižně ředitel a umělecký šéf mostecké činohry Jiří Rumpík.

Práva na dva roky

Když se dva chlapi převléknou do dámských šatů, nalíčí, oholí nohy i ruce, je zaděláno na komické situace. A publikum se smálo, až se za břicha popadalo. Při derniéře nestačily přístavky. Diváci seděli i na schodech.
„Autorská práva na Někdo to rád horké jsme koupili na dva roky. Den před silvestrem jsme, bohužel, odehráli poslední představení,“ vysvětlil Jiří Rumpík, proč byl nejúspěšnější titul mostecké činohry stažený.
Stejnojmenný film byl pasovaný na nejlepší komedii stříbrného plátna v dosavadních dějinách tohoto uměleckého žánru. V roli sladké Sugar zazářila hvězda jménem Marylin Monroe. Počátkem sedmdesátých let vznikl z iniciativy nejúspěšnějšího broadwayského producenta Davida Merricka divadelní přepis hry z roku 1959. Z největší divadelní továrny na světě doputoval muzikál až do Mostu. Přízní publika oprávněně hýčkaný režisér a choreograf Radek Balaš vsadil karty na Jiřího Krause (Jerry, Dafné), Jakuba Dostála (Joe, Josefína), Karolínu Liškovou v alternaci s Evou Kratochvílovou (Sugar) a Miroslava Středu (milionář Osgood).

Donaha místo Sugar

Po derniéře se Jiří Kraus dušoval, že s Osgoodem ukončili veškeré milenecké vztahy. „Táhlo mi pod sukně. Z podpadků mě bolela kolena a lýtka. Ale Dafné jsem měl moc rád. Toužil jsem po takové roli. Byla to obrovská příležitost, a tak se nemůžete divit, že se mi bude stýskat,“ řekl Kraus, herec pro komedie stvořený.
Prsa a punčochy rozhodil při děkovačce do publika. „Sugar jsem viděl čtyřikrát. Muzikály letí i u nás,“ nechal se slyšet Alexander Pin z Marseille, žijící nyní na severu Čech. Sugar plná lechtivých scén byla předskokanem nového titulu Donaha, který Městské divadlo v Mostě uvede v premiéře 26. února. Opět v režii Radka Balaše. Tentokrát nebude chybět opravdový striptýz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!