Méduse hraje koncert pro chuťové pohárky | E15.cz

Méduse hraje koncert pro chuťové pohárky

Štěpán Sedláček

Restaurace Méduse v sobě spojuje mezinárodní kuchyni a sushi. Podobné kombinace většinou nekončí dobře. Jenže najdou se výjimky...

Restaurace Méduse nabízí hostům při čekání na večeři zajímavou podívanou. Mohou sledovat kuchaře, jak jejich jídlo připravují. Kuchyně ve tvaru písmene U má totiž prosklené stěny a leží uprostřed restaurace.

„Je to originální řešení, se kterým jsem se snad ještě nesetkal. Pro hosty je to určitě zajímavé, ale z pohledu kuchaře to musí působit jako výkladní skříň,“ říká expert na gastronomii Jakub Řičica. Ten v čele testovacího týmu Sedmičky restauraci navštívil na přání čtenářů.

Podnik nabízí působivé moderní prostředí a je rozdělený na kuřáckou a nekuřáckou část. Host dostane do ruky tři samostatné lístky – vinný, mezinárodní kuchyně a sushi.

Dokonalost zralá na cenu

„Nakonec musím konstatovat, že je to dobrý tah. Člověk zkrátka odloží ten lístek, který se mu zrovna nehodí. Pochválit musím i fotografie nabízených pokrmů. Alespoň mám představu o tom, co si objednávám,“ zhodnotil Řičica tamní nabídku.

Řičica si na úvod objednal variaci tataráčků – lososový s citronovým olejem a koprem a  tuňákový s lanýžovým olejem a pažitkou (180 Kč). Výsledek předčil očekávání, a vyjasnil tak poměrně vysokou cenu předkrmu.

„Tomu já říkám ukázka gastronomické dokonalosti, se kterou se vyhrávají ceny. Opravdu nádherná prezentace na originálním servisu. A chuťově? Absolutní bomba,“ vystihl krátce předkrm Řičica.

Talentovaný mladík

Jako hlavní chod si poručil méně známý hovězí steak Entrecote, což je kvalitní irské, případně argentinské maso. K tomu brambory Boulanger (pojmenované po zakladateli francouzské gastronomie), karamelizovanou cibulku a omáčkou porcini (295 Kč).

„Hovězí fantasticky udělané i dochucené. Brambory lahodné, karamelizovaná cibulka výborná a stejně tak smetanová omáčka porcini, ve které nechyběly hříbky. Jednoduché, hezky odprezentované a chuťově bezchybné,“ sklonil Řičica poklonu hlavnímu chodu a nechal si zavolat kuchaře.

Ukázalo se, že jde o velmi talentovaného mladíka. „Umět takhle vařit ve dvaadvaceti, klobouk dolů. Na podobnou ligu se zpravidla nedokopou ani staří mazáci,“ povzbudil jej Řičica.

Dezert v podobě čokoládového fondantu s višněmi a café pěnou (99 Kč) výjimečný gastronomický zážitek utvrdil. „Nebojím se to označit za krále dezertů. Perfektní příprava, fantastická chuť,“ dodal Řičica.

Autor: Štěpán Sedláček
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!