Mezi dopravními stavbami zabodovala i estakáda v Praze | E15.cz

Mezi dopravními stavbami zabodovala i estakáda v Praze

Nejlepšími dopravními stavbami loňského roku jsou železniční estakáda přes pražské Masarykovo nádraží, tunel Klimkovice na dálnici D47 v kategorii, přeložka silnice I/14 Liberec-Kunratická, trasa metra C z Ládví do Letňan a elektrizace železniční trati Šatov-Znojmo.

#####Cenu získala i cyklostezka na Děčínsku

Pokud jde o další ocenění, cenu pořádajícího ministerstva dopravy získal úsek cyklostezky Vídeň-Hamburk v Prostředním Žlebu a ocenění Státního fondu dopravní infrastruktury, který je rovněž pořadatelem soutěže, si odnesla úprava bezbariérového podchodu U Besedy v Lovosicích. Svaz dopravy ocenil protihlukovou stěnu v Hradci Králové a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků projektanty elektrizace trati ŠatovZnojmo Radoslava Moláka ze společnosti SUDOP Brno a stavbyvedoucího společnosti Eurovia Richarda Lajksnera za přeložku silnice I/14 v Liberci. Cenu poroty získala stavba kotevního stání na nábřeží Edvarda Beneše v Praze a cenu veřejnosti rekonstrukce Americké třídy v Plzni. Vítězům osobně blahopřáli premiér vlády České republiky Jan Fischer a ministr dopravy Gustáv Slamečka. Oba ve svých projevech shodně zdůraznili význam dopravní infrastruktury pro rozvoj ekonomiky ČR. Premiér Jan Fischer dopravní stavby výstižně přirovnal k „příběhu“ a zdůraznil tak motto letošního ročníku soutěže „doprava nejsou jen stavby a cesty, doprava je proces…“ Dokončení rozestavěných a připravených dopravních staveb vidí premiér za potřebné nejen pro usnadnění mezilidské komunikace, ale hlavně pro další rozvoj ekonomiky ČR a celé Evropy.

#####Dopravní stavby se musí stavět efektivně

Ministr Gustáv Slamečka vyzdvihl důležitost dopravních staveb pro rozvoj ČR. Ve svém projevu však důrazně apeloval na efektivitu při navrhování a výstavbě dopravní infrastruktury, což je nezbytným předpokladem pro realizaci co největšího počtu staveb právě v době, kdy je nutno omezovat výdaje státního rozpočtu. Závěrem vyzval ministr Slamečka přítomné, aby do dalšího ročníku soutěže přihlásili dokončené stavby dopravní sítě ČR, ve kterých se budou propojovat technické i užitné aspekty s aspektem finančním.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!