MF připravuje změny ve zdanění parkovišť | E15.cz

MF připravuje změny ve zdanění parkovišť

Ministerstvo financí připravuje změny ve zdanění takzvaných plošných staveb, tedy například parkovišť nebo manipulačních ploch.

Na konferenci časopisu Stavební fórum o tom informoval Luděk Hrubý ze společnosti Deloitte Czech Republic. Informaci potvrdil také mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Podle jeho slov je dosavadní právní úprava poměrně obecná a klade značné nároky na prokazování v daňovém řízení, zda se jedná o stavbu nemovitou, a tedy o předmět daně ze staveb, či nikoli. Kvůli zjednodušení daňového řízení proto resort navrhuje zavedení definice zpevněné plochy pozemku. Tou se míní pozemek se stavbou, která není nemovitostí, ale představuje určité stavební zpracování povrchu pozemku.

„V předkládaném návrhu se nabízí zpevněnou plochu pozemku podrobit sazbě daně z pozemků diferencované podle dvou skupin podnikatelských činností. Předpokládá se nižší sazba daně, než je tomu u daně ze staveb,“ poznamenal mluvčí. Novela zákona o dani z nemovitostí byla zaslána do vnějšího připomínkového řízení. Podle Jakoba proto nejde o definitivní materiál, z připomínek můžou ještě vzejít úpravy.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!