Michal Horáček přiváží Ohrožený druh | E15.cz

Michal Horáček přiváží Ohrožený druh

Jedinečný projekt Michala Horáčka Ohrožený druh v koncertním provedení vstoupil do třetí sezony. Nově s Michalem Horáčkem osobně. A přijíždí i do Plzně.

Nová scéna, nová dramaturgie, kapela s Ondřejem Brzobohatým a autor v roli průvodce večerem - to jsou atributy inovovaného programu, který je koncertní verzí velmi úspěšného alba. Michal Horáček pro tento projekt oslovil neokoukané či dosud neobjevené velmi slibné talenty. Sedm šansoniérek se chopilo jeho písní a pojalo je tu více, tu méně podle jeho původních představ. „Například Natálie Kocábová uchopila píseň Tramtárie úplně jinak, než jsem očekával – jakmile jsem se ale vzpamatoval, oslovila mě. Má v sobě křehkost i vzdor zároveň,“ přiznává Michal Horáček.

Některé zpěvačky, které v Ohroženém druhu figurují, znal Michal Horáček delší dobu, jiné vstoupily do jeho života náhle, způsobem až filmově banálním: Hanu Robinson mu doporučil zcela neznámý muž se slovy „moje sestřička moc hezky zpívá“. Moc si od toho nesliboval, o to víc byl ale dodanou domácí nahrávkou překvapen. „Zaujala mě natolik, že jsem jí nabídl, aby se pokusila některé moje texty zhudebnit a nazpívat. Nakonec jsem na album přijal tři z jejích věcí,“ vypráví. Představení Ohrožený druh nabídne Měšťanská beseda v neděli 14. listopadu od půl osmé. Kromě písniček z Ohroženého druhu zazní i další Horáčkovy texty.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!