Michalovič chce hrát v Itálii | E15.cz

Michalovič chce hrát v Itálii

Jiří Podhájecký Ostrava

Volejbalista Peter Michalovič je v Ostravě spokojený. V budoucnu by si ale rád vyzkoušel jaké je to hrát v Itálii.

V roce 2009 vyhrál na Slovensku ocenění nejlepší volejbalový junior. V tomtéž roce se pak Peter Michalovič z Malacek stěhoval do Ostravy, kde na pozici univerzála pravidelně nastupuje v české extralize. V budoucnu by se pak rád přestěhoval na jih Evropy do Itálie, kde se podle něj hraje nejlepší volejbal.

Momentálně hrajete v Ostravě. Měl jste i jiné nabídky na přestup? Byl o mě zájem z více týmů na Slovensku. Nakonec jsem rád, že mi vyšlo angažmá tady v Ostravě. Soutěž v Čechách je určitě kvalitnější než na Slovensku.

Jak se váš přestup uskutečnil? Známý se zná s manažerem Tomášem Zedníkem, přes kterého mi domluvil zkoušku v klubu. Trenéra Tomáše jsem zřejmě zaujal a zůstal jsem tady. Smlouvu jsem podepsal na čtyři roky.

Čekal jste, že byste se mohl okamžitě prosadit? Popravdě ne. Přišel jsem v době, kdy tady působil Radek Motys a přes něj bych se jen těžko dostával. Radek se později s DHL nedomluvil na podmínkách a já jsem chytil šanci za pačesy.

Jak jste spokojený s hrou, jakou tým předvádí? Zatím je to dobré. Začátek nám vyšel. Měli jsme dlouhou sérii bez porážky. Potom přišel trochu útlum, ale už se zase zvedáme.

Pocházíte z Malacek, ale jak se vám líbí v Ostravě? Jsem zvyklý na klidnější město. Malacky mají něco přes dvacet tisíc obyvatel a Ostrava je pro mě velkoměsto. Musím přiznat, že Ostravu ještě příliš neznám.

V létě hráváte beach volejbal, stejně jako spoluhráč Přemysl Kubala. Nedáte to dohromady? To zatím ne. Beach hraji rád, ale Přemek je daleko na vyšší úrovni než já. Vždyť Přemek se chce probojovat na olympiádu.

Jste prý obrovský talent, který v Ostravě nebude chtít zůstat natrvalo. Kam byste se chtěl později vydat? Zahraničí je můj sen. A kdyby se mi ještě podařilo přestoupit do Itálie, byl bych hodně šťastný. V Itálii se, podle mě, hraje nejlepší soutěž na světě.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!