Mikulenkovo dobrodružství v Japonsku | E15.cz

Mikulenkovo dobrodružství v Japonsku

Frýdecko-místecký atlet Peter Mikulenka na konci listopadu závodil v Japonsku. Stihl i návštěvu buddhistického chrámu.

Osmadvacetiletý běžec Slezanu Frýdek-Místek Peter Mikulenka se koncem listopadu zúčastnil závodu na pět kilometrů v japonském městě Chiba, kde skončil čtvrtý. „Do Japonska jsem cestoval s českou reprezentací jako náhradník. Šestičlenná štafeta složená ze tří mužů a tří žen běžela závod Ekiden, což byl v podstatě maraton,“ říká k závodu Mikulenka.
Frýdecko-místecký atlet na dlouhé trati nezávodil. Vyzkoušel si aspoň pětikilometrovou trať.
„Startovali jsme asi čtvrt hodiny po začátku štafetového závodu. Když už jsem v Japonsku byl, chtěl jsem si zaběhnout alespoň vložený závod. Hodně foukalo a trochu pršelo. Jsem hodně vysoký, tak jsem se neměl za koho schovat. Navíc jsem byl po třítýdenním soustředění v Tatrách, takže jsem s výsledkem docela spokojený,“ konstatuje Mikulenka.
Největší problémy měl český reprezentant zvyknout si na osmihodinový časový posun. Na aklimatizaci neměl čas. „Chodili jsme spát v jedenáct a vstávali v pět ráno a dělali si čaj o páté,“ vtipkuje odchovanec Slezanu Frýdek-Místek.
Když už se dostal tak daleko, nechtěl Mikulenka trávit veškerý čas jen na stadionu nebo v hotelovém pokoji. „Zašel jsem se podívat do budhistického chrámu. Na prohlídku jsme měli ale jen půl hodiny. Jenže bylo nás asi sto padesát a před vstupem jsme si museli opláchnout ruce a vypláchnout pusu. Takže prohlídku jsme pak museli zvládnout za deset minut,“ přibližuje Mikulenka.
Kromě návštěvy paláce stihl osmadvacetiletý běžec nakoupit pár suvenýrů.
„Měli jsme hodinu a čtvrt na nákupy v jednom obchodním centru. Nemohli jsme si ale moc vybírat, protože všechno bylo popsané japonsky. Vždycky jsme udělali jakousi tombolu a společně něco vybrali. Co jsme nakoupili, jsme zjistili až doma, když jsme to rozbalili,“ prozrazuje atlet. Po návratu domů si týden zvykal na domácí prostředí. „Budil jsem se o půl třetí v noci a do šesti jsem si četl, protože jsem nemohl spát. Ale už je to v pořádku,“ uzavírá Mikulenka.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!