Miliardář Vítek se stal oficiálně jediným akcionářem skupiny CPI | E15.cz

Miliardář Vítek se stal oficiálně jediným akcionářem skupiny CPI

Jediným akcionářem tuzemské realitní skupiny CPI se stal miliardář Radovan Vítek. Hodnota holdingu se pohybuje kolem 30 miliard korun. Dosud byla oficiální majitelkou společnosti Vítkova matka Milada Mladá.

Vítek je v posledních týdnech v popředí pozornosti hlavně jako největší věřitel loterijní společnosti Sazka. Celková Vítkova pohledávka vůči Sazce činí 950 milionů korun. V současnosti jedná s J&T Bankou o koupi další pohledávky ve výši 500 milionů korun, polovina je už podle CPI po splatnosti. Vítkova firma byla v roce 2010 také největším investorem do podnikatelských nemovitostí v Česku. Podle zveřejněných čísel realitní poradenské společnosti King Sturge loni skupina v Česku investovala do realit 292 milionů eur (asi 7,3 miliardy korun), což je 44 procent z celkového objemu transakcí. Kupovala například obchodní centra, kancelářské budovy i výrobní haly.

Po společnosti RPG Byty finančníka Zdeňka Bakaly je CPI druhým největším vlastníkem nájemních bytů v Česku. Vlastní kolem 13 tisíc bytů na severu Čech i na Moravě. Skupina vlastní a spravuje tři sta tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, 56 tisíc čtverečních metrů kanceláří a 17 hotelů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!