Místo knih učitel studoval výrobu perníku | E15.cz

Místo knih učitel studoval výrobu perníku

V říjnu oslaví teprve své dvacáté narozeniny. Přesto už má Eva z Klatov zkušenosti s pervitinem, za který by se nemusel stydět ani protřelý narkoman.

A také odvykací léčbu, ze které se vrátila letos v létě. Drogy jí navíc obstarával její přítel, o čtyřiadvacet let starší učitel z Klatov, Václav Engler. „Seznámili jsme se spolu, když mi bylo šestnáct a chodila jsem do školy. Žili jsme spolu ale až od mých osmnáctin,“ vypráví Eva. Velká láska trvala rok, pak skončil její přítel ve vazbě. Policie našla u něj v bytě ve Školní ulici v Klatovech pervitin a nádobí používané k jeho výrobě.

Drogou zásoboval bývalý učitel nejen narkomany z Klatov, ale i z okolí. I u soudu, kde Eva skončila jako svědkyně v případu obžalovaného učitele, svou lásku hájila. „Byt byl o velikosti 3+1, ale my jsme obývali jen jeden pokoj. V dalším žil muž se ženou, co tam dělali, nevím,“ vypovídala Eva. Dívka také popřela, že by jí pervitin obstarával právě její přítel.

Obstarat si podle jejích slov v Klatovech drogu není prý vůbec těžké. „Stačilo, když jsem v lékárně koupila modafen a krabičky předala známému. Pak jsem od něj dostala hotovou drogu,“ popisovala mladá žena. Případ učitele, který se dostal do křížku se zákonem výrobou a distribucí drog, je v Klatovech ojedinělý. „Učitel by měl být pro děti příkladem. Ne aby jim nabízel drogy,“ myslí si Květa Žáková.

Okresní soud potrestal Englera tříletým vězením. On se ale s rozsudkem nikdy neztotožnil a proti němu se odvolal. Krajský soud v Plzni vrátil případ ke znovuprojednání do Klatov. Nový rozsudek by měl padnout v říjnu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!