Místo taxi volají policii | e15.cz

Místo taxi volají policii

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kdo šetří má za tři? Ne vždycky. Lidé se snaží zneužívat záchranáře ke službám, za které by museli platit.

Deratizér, taxikář a zámečník. Na první pohled to jsou naprosto odlišné profese, ale někdy si je nedobrovolně vyzkouší hasiči nebo policisté. Za jejich služby se totiž nemusí platit. A když si lidé najdou šikovnou výmluvu, je těžké jim něco dokazovat.

„Zhruba třikrát za týden jedeme otvírat zabouchnuté dveře. Ale jen v případě, že uvnitř je malé dítě, jídlo na sporáku nebo hrozí jiné nebezpečí. Jenže když si někdo jen zapomene uvnitř klíče a řekne, že má asi zapnutý vařič, těžko mu můžeme dokazovat, že to byla jen vychytralost. A jednotku tam zkrátka musíme poslat,“ tvrdí ředitel klatovských profesionálních hasičů Jan Rayser. Ušetřit peníze a zneužít záchranáře – s tím mají zkušenost i klatovští policisté.

„Nějaký muž chtěl nahlásit krádež auta. Když ho policisté přivezli na místo, kde měl vůz stát, poděkoval za odvoz a šel domů,“ listuje v protokolech mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. Udělat si ale z policejního auta taxík se rozhodně nevyplácí.

„Konkrétně u tohoto případu by šlo o přestupek. Někdy se ale může ze zneužití vyklubat trestný čin. Záleží na závažnosti a vyčíslené škodě,“ dodává Ladmanová. A městská policie? Tady už si opilci servítky rozhodně neberou. „Žádné výmluvy. Klidně zavolají, že chtějí odvézt domů. Třeba proto, že už nemají peníze na taxík a autobus už nejede,“ říká velitel strážníků František Kacerovský. „Samozřejmě na takové služby veřejnosti tady nejsme,“ dodává.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video