Mladá naděje touží po Hrách | E15.cz

Mladá naděje touží po Hrách

Michal Miškovský

Plavkyně Kristýna Pažoutová bude o víkendu bojovat v Chomutově na mistrovství ČR na čtyřech tratích.

Jedenáct tréninků týdně, k tomu dvakrát tvrdý dril v posilovně. Tak pilně se šestnáctiletá plavkyně Kristýna Pažoutová připravovala na mistrovství České republiky, které v pátek odstartuje v Chomutově. „Snažila jsem se la- dit formu, ale plány mi často kazila nemoc,“ říká členka oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Čtyři závody

Plavkyně nastoupí v Chomutově ke čtyřem závodům. Volným způsobem poplave na tratích padesát, sto i dvě stě metrů. K tomu ještě přidá padesát metrů motýlek. „Myslím si, že největší šance mám na stovce,“ odhaduje Pažoutová. Na prosincovém mistrovství dorostu získala tři zlaté medaile a po stříbru a  bronzu. V Chomutově poplave mezi českou seniorskou elitou ne-jen o cenné kovy, ale také o nominaci na 1. letní Olympijské hry mládeže v srpnu v Singapuru.
„Limity jsou tvrdé, ale věřím si. Musím to zvládnout, udělám pro to maximum,“ říká Pažoutová.

Cíl je reálný

Že se může stát cesta realitou, potvrzuje i trenér Oldřich Křížek. „Za pětadvacet let mé trenérské kariéry je jednou z mých nejtalentovanějších plavkyní,“ uvádí. A Pažoutová vrací poklonu: „Trenér je tvrdý, ale kvalitní. Nikdy bych ho nevyměnila.“ Studentka Obchodní akademie v Mladé Boleslavi má pořádně nabitý program. Téměř každý den absolvuje dvoufázový trénink. „Ale zatím zvládám skloubit školu s plaváním,“ dodává skromně závodnice. Po víkendu se může vrátit do školy i s jistotou, že o prázdninách zamíří na mládežnickou olympiádu.

Autor: Michal Miškovský
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!