Mláďata se narodila v neděli. Dnes je lední medvědice Cora sežrala | E15.cz

Mláďata se narodila v neděli. Dnes je lední medvědice Cora sežrala

Medvědice Cora porodila tři roky po narození Billa a Toma.

Brněnská zoo už měla zaděláno na další senzaci v podobě mláďat ledního medvěda. Jejich matka, medvědice Cora, ale plány překazila. Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka dnes potvrdil, že Cora obě mláďata sežrala.

„Nevíme, proč se to stalo. Je možné, že mláďata nebyla schopná života, tak je Cora raději zabila. Stejně tak se chovají zvířata ve volné přírodě,“ uvedl Hovorka.

Mláďata přišla na svět v noci na neděli v potemělém porodním boxu izolovaném od okolního světa. Chovatelé mláďata sledovali infračervenou kamerou a mikrofonem, nikdo do boxu nemohl a Cora nedostávala nažrat. Dnes se z boxu mláďata přestala ozývat.

Poté se chovatelé rozhodli nahlédnout dovnitř. Nenašli ani jedno mládě, takže není jisté, jestli byla dvě, nebo jedno. Jisté je, že Cora mláďata sežrala. „Odchov mláďat v zajetí je mimořádně složitý,“ uvedl Hovorka.

Kdyby chundeláčí přežili, zajistili by zoo chovatelskou senzaci a vyšší návštěvnost podobně jako dvojčata Bill a Tom, která se narodila před třemi lety. Medvíďata návštěnvost zvedla o sedmdesát tisíc lidí za sezónu.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!