Monínec, bydlení vhodné pro seniory | E15.cz

Monínec, bydlení vhodné pro seniory

Vyžití v krásné přírodě, rybaření v soukromém rybníce, ale také bezstarostnost, co se týče úklidu i vaření, nabízejí nové apartmány ve středočeském Monínci.

Výhodou projektu Apartmány Monínec je to, že umožňují celoroční vyžití. „Jsme přesvědčeni, že i proto se mezi zájemci objevila řada seniorů. I na ně myslíme při postupném rozšiřování sportrelax centra, v tuto chvíli tvoří asi 30 procent našich klientů,“ říká Veronika Moravcová z marketingu společnosti Trigema. Právě tato společnost sportovní a relaxační centrum a dva apartmánové domy v Monínci realizuje. Vlastníci apartmánů se mohou těšit i na lesy bohaté na houby nebo nedaleký rybník. Oproti klasické chalupě mají privátní apartmány tu výhodu, že se o jejich údržbu stará správce.

Architekt projektu vyšel vstříc starším a méně pohyblivým lidem. Budova apartmánů v 1. nadzemním podlaží má bezbariérový přístup, apartmány v budově B1 mají WC vybudovaná pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu. Restaurace vedle apartmánů je kompletně navržena s bezbariérovým přístupem.

Čtrnáct jednotek s dispozicí 1+kk až 3+kk je z půlky určeno pro prodej koncovým vlastníkům, z druhé poloviny pro investory. „Znamená to, že takový majitel bude mít garantovaný pobyt v délce zhruba osmi týdnů ročně. Po zbylou dobu mu bude apartmán vydělávat. O pronájem se postaráme,“ říká Martin Malínský, výkonný ředitel Trigema Real. Architektura pochází z ateliéru dvorního architekta společnosti Trigema, ing. arch. Daniela Smitky a respektuje ráz místní zástavby se sedlovými střechami i vkusnými dřevěnými komponenty.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!