Moped po renovaci vrčí | E15.cz

Moped po renovaci vrčí

Další berounskou kapelou, která zanedlouho vystoupí před domácím publikem, je Moped. Součást historie českého bigbítu je zpátky.

Největší hity z období, kdy ve skupině basoval a „hýkal“ Vilda Čok, zkouší už několik týdnů berounský hudebník Vojtěch Hubinger s přáteli. Skupina Moped začíná znovu šlapat.
„Dostal jsem nabídku, abych natočil nikdy nevydané hity Mopedu z jeho takzvaného Čokovského období. Proto zkoušíme asi dvacet těch nejstarších věcí plus asi pět novinek,“ řekl kapelník po jedné ze zkoušek.
Nastartovat postarší ale poctivé motokolo se v novém složení Mopedu pokusí bubeník Ondřej Žižka z Broum. „Jsem benjamínek a běhám chlapům pro pivo. Kapela má tah na bránu a je to radost,“ prohlásil pětadvacetiletý vysokoškolák, který si k Mopedu odskočil od berounských revivalových skupin Joe Satriani revival band a Nervana.cz.

Rock for Beroun

Hubingerův zpěv a sólovou kytaru podporuje elektrická kytara Miroslava Čecha a baskytara Antonína Košaty.
Moped začal zkoušet o letních prázdninách a v současné době se rozjíždí po pražských klubech. „Hráli jsme v Modré opici a těšíme se na fesťáček u Jeleňa, kde si zahrajeme spolu s dalšími berounskými kapelami,“ řekl Hubinger a dodal, že by tam všichni muzikanti rádi oživili silného rockového ducha, který v Berouně kdysi pobýval. „Hlavně, aby přišli lidé na bigbít,“ dodal frontman skupiny. Festival Rock for Beroun by se měl uskutečnit 18. prosince v klubu Jeleň na Václavském náměstí v Berouně. Ten je však už několik týdnů zavřený. „Podle mých informací by se měl tento klub znovu otevřít výhradně za účelem této akce,“ řekl vedoucí odboru kultury Karel Abrahám. V příštím vydání přinese týdeník Sedmička medailon další berounské skupiny, která na Rock for Beroun zahraje. Představí Gutalax.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!