Moravské mosty zabodovaly v odborné soutěži | E15.cz

Moravské mosty zabodovaly v odborné soutěži

Řadou odborných cen ověnčený zavěšený most přes řeku Odru a Antošovické jezero a unikátní lávka přes Svratku v Brně získaly významné ocenění Mostní dílo roku 2007.

Projekty tento titul získaly v rámci pravidelného mezinárodního sympozia Mosty 2009 při stavebním veletrhu IBF, které vyhlašuje nejlepší mostní stavby realizované dva roky nazpět. Oba mosty postavila společnost Skanska DS. „Mostní díla jsou královskou disciplínou stavařiny a osobně je vnímám jako výkladní skříň stavební firmy. Lze z nich vyčíst, jaké moderní technologie má firma k dispozici, jak si dokáže poradit s nároky terénu a s jakým citem umí stavbu sladit s jejím okolím. Jsem rád, že Skanska DS opět potvrdila, že v tomto segmentu patří k absolutní špičce,“ okomentoval zprávu o udělení cen generální ředitel Skanska DS Michal Reiter.

#####Dálniční most s jediným pylonem

#####Důraz na funkčnost i estetiku

Brněnská lávka přes Svratku spojuje autobusové a vlakové nádraží s komplexem administrativních budov Spielberg Office Centre. Lávku širokou tři metry tvoří dva betonové prefabrikované oblouky v délce téměř 20,5 metru a o hmotnosti 36,5 tuny. Návrh takové konstrukce vznikl s ohledem na co nejvyšší funkčnost i estetická kritéria. Obě strany lávky byly osazeny zábradlím z luxusního teakového dřeva. Lávka již loni získala mezinárodní ocenění Footbridge Awards 2008.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!