Most má nový nákupní park | E15.cz

Most má nový nákupní park

Na konci dubna přivítal své první návštěvníky Nákupní Park Most, který se nachází v obchodní zóně v jihovýchodní části města. Na ploše 6500 metrů čtverečních se otevřela desítka nových obchodů. Developerem projektu je dánská společnost TK Development, investorem Euro Mall Bohemia a generálním dodavatelem Gemo Olomouc. Správu centra bude zajišťovat společnost EMCM.

Celková výše investic do projektu po dokončení druhé fáze dosáhne 200 milionů korun. Nákupní Park Most je situován v dopravně velmi dobře dostupné lokalitě, a to jak pro příjezd automobilem, tak i městskou hromadnou dopravou. V rozvíjející se obchodní zóně v blízkosti Pražské ulice se již nachází několik diskontů a hobbymarketů. Součástí nákupního parku je také 160 parkovacích míst, jejichž počet se rozroste o dalších 80 po dokončení druhé fáze. Ta počítá s vybudováním čtyř obchodních jednotek na ploše o velikosti přibližně dva tisíce metrů čtverečních. Zahájení stavebních prací druhé fáze a její následné otevření se předpokládá už v příštím roce.

#####Dobrá dostupnost ze všech směrů

Spádová oblast nákupního parku zahrnuje 75 tisíc obyvatel do 10 minut jízdy, 130 tisíc obyvatel do 20 minut jízdy a až 275 tisíc obyvatel do 30 minut jízdy. Kromě obyvatel Mostu je nákupní park dobře dostupný také například občanům Litvínova a občanům žijícím v blízkosti německých hranic. „Jsme přesvědčeni, že v této části Mostu koncept nákupního parku chyběl a vhodně doplňuje nabídku stávajících prodejen. Společně tak vytváří silnou obchodní zónu, kde si zákazník vybere ze širokého sortimentu zboží. Snažili jsme se vylepšit i celkovou dopravní infrastrukturu této oblasti tím, že jsme se podíleli na vybudování nového kruhového objezdu ve Velebudické ulici,“ uvedl zástupce generálního ředitele TK Development Rostislav Novák.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!