Muž, který roztančil Anetu Langerovou

Olomoucký tanečník Michal Kurtiš se dostal s Anetou Langerovu až do finále soutěže StarDance.

Jedenadvacetiletý student olomouckých práv Michal Kurtiš tančí už deset let. Protancoval se až do mistrovské M třídy, největšího úspěchu ale dosáhl až dva roky potom, co přestal jezdil na soutěže. Spolu se zpěvačkou Anetou Langerovou byli druzí ve čtvrté řadě televizní soutěže StarDance. K tancování Kurtiše přivedla ve čtvrté třídě učitelka, která hledala tanečníka pro svou dceru. Do soutěže se přihlásil, protože ho zajímalo, jak zvládne laika naučit sestavu, která by vypadala dobře v televizi.

Děláte i trenéra v taneční škole, kolik lidí jste už naučil tančit? Už by to mohly být tisíce.

Jak to šlo Anetě Langerové? Je pohybově docela talentovaná. Šlo jí to dobře. Při castingu jsem nevěděl, s kým budu tančit. Od srpna jsem začínal trénovat s Táňou Medveckou, ale kvůli prasklému menisku musela odstoupit a nahradila ji Anet. A byla super, lepší jsem dostat nemohl.

Poslouchal jste předtím její hudbu? Moc ne. Ani teď. Ale zpívá dobře, byl jsem i na jednom jejím koncertu. Vždycky jsem si vážil, že po vítězství v Superstar šla svou cestou.

Co bylo nejtěžší? Když byla Anet nervózní, tak se vždycky stáhla. Ale nakonec z ní na parketě vyzařovaly pocity a emoce. Nejméně jí asi sedlo paso doble, v něm si nebyla moc jistá v krocích.

Dá se srovnat první a poslední přenos soutěže? U toho prvního jsem vůbec nervózní nebyl. Taky to byl jen jeden tanec. U toho posledního jsem už nervózní byl hlavně kvůli freestylu a náročné zvedačce, která nám nakonec nevyšla. Rameno mám ještě teď zatejpované. Navíc to byla honička, protože jsme se čtyřikrát převlékali. Byl jsem unavený, bylo mi horko a už jsem se jenom modlil, ať už to moderátor Marek Eben ukončí.

Není vám líto, že jste skončili druzí? Ne, považuji to za velký úspěch. Pavel Kříž si vítězství zasloužil. Přišlo mi spíš líto, že všechno končí. Byl bych tam ještě sto let.

Koho jste na začátku tipoval na vítěze? Moniku Absolonovou. Myslím, že tancovala nejlíp a měla vyhrát.

Kvůli StarDance jste byl půl roku v Praze. Každému dílu předcházely tři dny tréninku a pět generálek. Kolik jste zameškal školy? Měl jsem nehorázné štěstí. Fakultu celý semestr opravují dělníci, takže jsme neměli žádnou výuku ani zkoušky. Letní semestr se nám sice natáhne do prázdnin, ale já jsem asi jediný, komu to vyhovuje.

Co říkají kamarádi na váš úspěch? Podporovali mě asi všichni. Ozvala se mi i spousta známých, o kterých už jsem skoro nevěděl.

Jaká vás po úspěchu v soutěži čeká plesová sezona? Budeme mít nějaká vystoupení, ale moc ne. Anet na to není a mě firemní večírky neberou. Na plesy ani moc nechodím. Připadá mi tam všechno takové škrobené.