Muži Viktorky hlásí návrat na trávník | E15.cz

Muži Viktorky hlásí návrat na trávník

Oblíbený mládežnický klub znovu sestavil tým mužů.

Přerov/ Patnáct let. Tak dlouho byla pro fotbalisty ve Viktorii Přerov konečnou stanicí kategorie dorostu. Teď se mladým hráčům otevírají zcela nové obzory. Populární Viktorka letos přihlásila do soutěže i tým mužů. A budoucnost vidí optimisticky.

„V sezoně 1994/95 jsme hráli 1.B třídu a hrozil nám sestup. Proto jsme uvítali posily od tehdejšího týmu Strojíren, kam šli potom naši hráči dle dohody na zimní přípravu. Ale už se nevrátili. Strojírny je rozprodaly a do jarní části soutěže už Viktorka nenastoupila,“ vzpomíná na smutný konec mužstva tehdejší předseda klubu Bedřich Kessler.

Dlouhých patnáct let tak přímo ve městě působil jediný mužský tým, současný 1. FC Přerov. „Měli jsme problémy s mládeží. Dorostenci neměli kde pokračovat. Museli odcházet do jiných klubů nebo skončili u malé kopané. To nás mrzelo, zvlášť když kluci hráli před pár roky i dorosteneckou divizi. Tak jsme se rozhodli mužský tým oživit,“ vysvětluje vedoucí týmu Miloš Béreš.

Dres znovuzrozeného mužstva nosí především odchovanci Viktorie. „Kluby z okolí, kde naši hráči působili, nám vyšly vstříc a kluky uvolnily. Skoro každý rok nám taky končí osm dorostenců. Máme tým z čeho doplňovat,“ pochvaluje si Béreš, který by letos byl spokojen s pátým místem v okresní soutěži. A Viktorce chuť ani ambice nechybí „Je to běh na dlouhou trať, ale do tří let bychom mohli hrát okresní přebor,“ předpovídá vedoucí mužstva.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!