Na břehu Orlice vzniknou sportoviště | E15.cz

Na břehu Orlice vzniknou sportoviště

Na konci června schválilo zastupitelstvo Hradce Králové uzavření budoucích kupních smluv se společností ECE na prodej pozemků za účelem vytvoření areálu aktivit volného času. Je to první důležitý krok k vybudování centra volnočasových aktivit, které bude sloužit obyvatelům Hradce Králové i celého regionu. Součástí areálu bude i obchodně-společenské centrum.

Město Hradec Králové získá za přibližně 42 tisíc metrů čtverečních pozemků částku zhruba 259 milionů korun. „Rozhodnutí městského zastupitelstva je pro naši společnost velkým oceněním i závazkem,“ říká Josef Tobek, jednatel společnosti ECE. „Naším cílem je nabídnout Hradci Králové nový, moderní a dynamický městský prostor, který v sobě sloučí několik různorodých funkcí: sport, kulturu, zábavu, odpočinek i nákupy. Přestože naše nabídka byla podána ještě před propuknutím finanční krize, stojíme si za ní a dodrželi jsme všechna ujednání,“ pokračuje. Sdružení, které jeho firma s městem vytvořila, již zahájilo práce pro získání územního rozhodnutí pro stavbu areálu. Sám Tobek se nyní obává jen možných obstrukcí ze strany různých iniciativ, které by mohly projekt zdržet. Přínosem pro Hradec Králové nebude podle jeho slov jen špičkový polyfunkční komplex v hodnotě přes tři miliardy korun, ale také nabídka zhruba dvou tisíc nových pracovních míst. Podle dnešních plánů by sportoviště měla být hotova v roce 2012, obchodně-společenské centrum pak o rok později.

#####Spojení zábavy, sportu, relaxace a nákupů

Dominantním investičním prvkem Parku Malšovice bude multifunkční aréna - sportovní stánek špičkových parametrů. S projektem Parku Malšovice však souvisejí další rozvojové a stavební aktivity města, a to areál tréninkových hřišť v prostoru TJ Slavia a hřiště pro pozemní hokej v lokalitě Farářství. Tato sportoviště se stanou základem komplexu, jenž budou využívat jak vrcholoví sportovci, tak široká veřejnost. Oblast sportovních a volnočasových aktivit vhodně doplní a podpoří komerční zázemí parku, především obchodně-společenské centrum Arkády Hradec Králové, jež zastřeší 130 obchodů a nabídne pestrou směs kulturně-společenských akcí. V Hradci Králové tedy vznikne zcela unikátní veřejný prostor skutečně světových parametrů. „Jsme přesvědčeni,“ říká primátor města Otakar Divíšek, „že Park Malšovice přispěje k posílení pověsti Hradce Králové jako moderního a přívětivého města a že se tato nově oživená část města stane místem, na něž budou Hradečané náležitě hrdí.“

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!